ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:33

Yenimahalle'de 'çek-gönder' dönemi

Yenimahallede çek-gönder dönemi


Yenimahalle Belediyesi’nin Akıllı Kent Otomasyon Sistemi AKOSCEP, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. AKOSCEP Android ve IOS uygulamaları ile belediye işlemlerini cep telefonundan yapabilen vatandaşlar, çek-gönder hizmeti ile de gördükleri eksiklikleri anında yetkililere göndererek çözüm bulabiliyor.

Yenimahalleliler yaşadıkları bölgede gördükleri her sorunun fotoğrafını çekerek belediye yetkililerine ulaştırıyor. Zamandan tasarruf sağlayan ve belediye çalışmalarını hızlandıran yöntemle sorunlar en kısa zamanda çözülüyor. Vatandaşların taleplerini fotoğraflı olarak anında alan ekipler ilgili birimleri harekete geçirerek sorunu çözüyor. Yenimahalle’de giderek yaygınlaşan uygulamadan çok memnun olduklarını belirten mahalle sakinleri, bu uygulama sayesinde sorunların çözümünde büyük zaman tasarrufu sağlandığını ifade ediyorlar.

VATANDAŞLA BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ

Yenimahalle’nin metropol bir ilçe olduğunu bu nedenle de belediye hizmetlerinde teknolojik yenilikleri kullanmayı ilke edindiklerini kaydeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar ancak Yenimahalle çok geniş sınırları olan bir ilçe. Belediye çalışanlarının her yere yetişmesi mümkün olmayabiliyor. Bu durumda da teknoloji imdadımıza yetişiyor. Yenimahalleli hemşerilerim bize teknolojiyi kullanarak ulaşıyor ve bizi yönlendiriyorlar. Biz hemşerilerimiz ile işbirliği içinde Yenimahalle’yi yarınlara taşımayı hedefliyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER