ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 10:42

Yenimahalle’de açık hava sinema keyfi


 Ankara Yenimahalle Belediyesi, açık hava sinemasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ragıp Tüzün Parkı ve Susuz Pazar yerinde gösterimlere başlayan sinema filmleri, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
        
        'Dünyanın Merkezine Yolculuk' isimli film Ragıp Tüzün Parkı’nda, 'İki Dil Bir Bavul' filmi ise Susuz Mahallesi pazar yerinde seyirciyle buluştu. Film başlamadan saatler öncesinde alanı çocukları ile birlikte dolduran Yenimahalleliler yıldızlar altında film izlemenin keyfini yaşadı. 40 günde 80 film gösterilecek açık hava sinema günlerinin ilk akşamında Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ragıp Tüzün Parkı’nda Yenimahallelilerle birlikte film izledi. Yaz akşamlarında film izlemenin farklı bir güzelliği olduğunu belirten Yaşar, "Yenimahalle sınırları içerisinde gerçekleşen açık hava sinema gösterimlerini her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızla buluşturduk. Burada film izlerken insanların içerisindeki o samimiyeti ve birlikte hareket etme duygusunu doyasıya yaşadım. 40 gün boyunca çeşitli bölgelerimizde sinema gösterilerine devam edeceğiz." dedi.

        Açık hava sinema gösterileri, 26 Eylül’de son bulacak. Yenimahalle’de genelinde 64 mahallede gösterilecek olan filmler binlerce vatandaşla buluşacak. Yabancı ve yerli filmler başta olmak üzere birçok dalda ödül almış filmler, vatandaşlara keyifli ve eğlenceli akşamlar yaşatacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER