ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 12:49

Yenimahalle konukevi, hasta yakınları için hizmette

Yenimahalle konukevi, hasta yakınları için hizmette


Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şehir dışından gelen ve kalacak yer bulamadıkları için sokakta kalan hasta yakınları için yaptırılan belediye konukevini hizmete açtı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar da katıldı.

Başkan Yaşar’ın Yenimahalle’ye 5 yıl boyunca büyük hizmetler verdiğini vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, hizmetlerin ve sevapların en güzelinin halkın yüzündeki gülümseme olduğunu söyledi. Tezcan, “Fethi Yaşar’a helal olsun. Siyasetin, kavga, dövüş, kul hakkı yemek, birilerinin zenginleşmesi olduğu sanılır. Fethi Yaşar, siyasetin insana hizmet olduğunu 5 yılda gösterdi. Fethi Yaşar, şerefle ve gururla hatırlayacağımız bir 5 yılı geride bıraktı. El ele, yürek yüreğe, insanlarımızın yüzünü güldüreceğiz” diye konuştu.

HASTA YAKINLARINA EVİNDE GİBİ HİZMET

Belediye Konukevi’nin hasta yakınlarının yanı sıra sokağa atılan vatandaşlar için de sıcak bir yuva olacağını dile getiren Başkan Yaşar, Ankara’nın üçüncü büyük ilçesi olmasına rağmen bir misafirhanesinin olmaması üzerine harekete geçtiklerini söyledi. Yaşar, “64 yıllık ilçe olan Yenimahalle Belediyesi artık bir misafirhane sahibi oldu. Gündüz nüfusu 1 milyon, gece nüfusunun ise 700 bin kişi olan ilçemizde bugüne kadar bir konukevimiz yoktu. Anadolu’nun çeşitli yerlerinden insanlar, tedavi olmak için Onkoloji Hastanesi’ne geliyor ya da gecenin geç saatinde sokağa atılanlar oluyor. Vatandaşlarımıza ev konforunda bir yer açmanın haklı gururunu yaşıyorum. Ben sosyal demokrat belediyeciliği benimsedim, kimseyi ötekileştirmedim. Siyaseti, herkese eşit hizmet vermek için yapıyorum” dedi.

DEMETEVLER’E YENİ PROJE

Yeni dönemde büyük projeleri olduğunu kaydeden Yaşar,bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine oy veren vatandaşların başını öne eğdirmeyeceğini söyledi.
Demetevler Mahallesi’ne yönelik projelerinden de bahseden Yaşar, “Demetevler’de uzun yıllardan beri imar problemi yaşanıyor. Göreve geldiğim günden itibaren Demetevler dahil birçok mahallemizdeki vatandaşımıza tapu sevinci yaşattık. Bugün de 30 yıldır bekleyen yaşlı bir teyzeyi tapusuna kavuşturduk. Onun gözündeki sevinç her şeye değer. Ayrıca Karşıyaka Pazarı’nın mülkiyetini de almış bulunuyoruz. Burayı tıpkı Yenimahalle Pazarı gibi yeniden inşa edeceğiz. İnsanı seven, insana hizmet eden bir siyasi anlayışı benimsedim. Sevdam halk sevdasıdır.”

MUHTARLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Yaşar’a Özevler Mahallesi’ne yaptığı katkıdan ötürü teşekkür eden Özevler Mahallesi Muhtarı Hayrullah Gürbüz, “Sayın Yaşar, mahallemiz için elinden geldiğince hizmet etti. Başkanımızın Demetevler için yapmak istediği çok şey var. Mahallemize böyle bir konukevi kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Yeni dönemde yeniden başkan olması dileğiyle Sayın Yaşar’ı destekliyoruz” dedi.
Yaşar, konuklarla birlikte Belediye Konukevi’nin içini gezdikten sonra vatandaşların taleplerini dinledi.

KONUKEVİ 128 YATAKLI

Ankara’nın tek kanser hastanesi olan Onkoloji Hastanesi yanında yer alan Belediye Konukevi, uzun süren tedavi sürecinde hastalarına refakat etmek için şehir dışından gelen ve barınma sorunu yaşayan hasta yakınlarına sıcak bir yuva olacak.
4 bin 600 metrekare alana sahip konukevinde, ikişer ve üçer kişilik oda seçenekleri olmak üzere 128 yatak bulunuyor. Merkezde ayrıca restoran, internet kafe ve otopark da yer alıyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER