ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ağustos 2013 Perşembe 11:41

Yenimahalle Belediyesi'nden okul öncesi eğitime destek

Yenimahalle Belediyesinden okul öncesi eğitime destek


 Eğitim kalitesi, fiziksel şartları ve uygun ücretli olması nedeniyle çalışan annelerin gözdesi olan Yenimahalle Belediyesi kreşlerine yenileri ekleniyor. Yenimahalle Belediyesi 4 yeni kreş daha yaparak hizmete açmaya hazırlanıyor. Belediye, 80’inci Yıl, Batıkent ve Çayyolu Kreşi’nin yanı sıra Batıkent ile Yaşamkent’te de 2 yeni kreş daha açarak toplam 5 yeni kreş sahibi oluyor.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çocukların küçük yaşta eğitildiğini belirterek, okul öncesi eğitime büyük destek verdiklerini söyledi. Başkan Yaşar, "Ağaç yaşken eğilir. Küçükken çocuğa ne aşılarsanız büyüdüğünde meyvesini de yersiniz. Biz kreşlerimize büyük önem veriyoruz. Verdiğimiz eğitim kalitesi ve çocuklarımıza hazırladığımız koşullar nedeniyle kreşlerimize yoğun talep oluyor ve talebi karşılamakta zorlanıyoruz. Bu nedenle yeni kreşler yaparak hizmete açacağız." dedi.

        DENEME-YANILMA YÖNTEMİ İLE ÖĞRENİYORLAR

        3-6 yaş arası çocuklara modern eğitim sistemiyle hizmet veren kreşler, toplam 450 çocuğa ev sahipliği yapıyor. Mental matematikten satranca, dramadan halk oyunlarına, yabancı dil eğitiminden pek çok sosyal aktiviteye kadar eğitim veren kreşler, her ay düzenledikleri gezilerle de miniklere yerinde öğrenme imkânı sunuyor. Kreş bahçelerine ektikleri sebze ve meyvelerle doğal beslenen minikler, profesyonel eğitimciler ile geleceğe hazırlanıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER