ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:03

Yenimahalle Belediyesi’nde yaz hazırlıkları

Yenimahalle Belediyesinde yaz hazırlıkları


Yaz mevsimine girilen şu günlerde vatandaşları haşerelerden uzak tutmak için çeşitli önlemler alan Yenimahalle Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri, mart ayından itibaren başlatılan ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Yenimahallelilerin yaz boyu böcek ve haşereler konusunda sıkıntı çekmemelerini amaçladıklarını belirten Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “İlaçlama konusunda düzenli bir ilaçlama programı hazırlayarak uygulamaya geçirdik. Yenimahalle’de ilaçlanmayacak yer kalmayacak. Vatandaşlar böceksiz, sineksiz bir yaz geçirecek.” dedi. Yaşar, mart ayında başlayan çalışmaların kasım ayına kadar devam edeceğini söyledi.

Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri tarlalar, sulak alanlar, köyler ve tüm cadde ve sokakları gün aşırı ilaçlıyor. Çöp konteynerlerini de ilaçlayan yetkililer, 9 araçla ilaçlama yapıyor. İlçe genelinde her türlü haşerelere savaş açan belediye yetkilileri, kapalı alan ilaçlamalarını da talep üzerine gerçekleştiriyor. Siteler, bodrumlar, çatılar ve kömürlükleri vatandaşlarından gelen talepler doğrultusunda ilaçlanıyor. İlaçlama birimi yetkililerine 0312 278 75 16 nolu telefondan ulaşılabileceği bilgisi verildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER