ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 11:48

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, çalışmaları yerinde inceledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, çalışmaları yerinde inceledi


Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar bürokratları ile birlikte belediyenin hayata geçirdiği projeleri, yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmaları gezerek incelemelerde bulundu. İnceleme turunun startı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde verildi. Ardından belediyenin katkılarıyla ilçeye kazandırılan öğrenci evine geçen Yaşar, 350 öğrenci kapasiteli sosyal tesisteki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Yaşar’ın bir sonraki durağı içerisinde cemevi, gençlik merkezi ve kreşin yer aldığı Batıkent Kültür Merkezi oldu. 6 bin 800 metre karelik alan üzerine kurulan ve büyük bölümü tamamlanan merkezde inşaatları inceleyen Yaşar, işçilerle ayaküstü sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Yaşar, “Batıkent Kültür Merkezimizin hizmete açılması ile birlikte hem çalışan annelerimiz için bir kreş, hem gençlerimiz için kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunacakları gençlik merkezi hem de Alevi yurttaşlarımız için cemevi ihtiyacını gidermiş olacağız." diye konuştu.

    Batıkent Kültür Merkezi’nden Batıkent Spor Kompleks’ine geçen Yaşar, beraberindeki bürokratlar ile alanı gezdi. Batıkent’e modern bir spor kompleksi kazandırdıklarını kaydeden Yaşar, kısa süre içerisinde kompleksi Yenimahallelilerin hizmetine sunacaklarını ifade etti.

    Hizmet turu, Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Beyaz Karanfiller Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile devam etti. Ardından Ankara Evi’ni ziyaret eden Yaşar ve beraberindeki heyet, burada muhteşem manzaranın tadını çıkardı.

    Gezi ve incelemeler kapsamında Yenimahalle Belediyesi tarafından Turgut Özal Mahallesi’ne kazandırılan ve geçtiğimiz hafta muhteşem bir törenle açılan 3 yeni park da ziyaret edildi.

    Başkan Yaşar ve beraberindeki heyetin son durağı ise Yenimahalle Semt Pazarı oldu. İçerisinde spor salonları, yeme-içme alanları, gençlik merkezi gibi pek çok bölümün olacağı Yenimahalle Pazarı’nın Türkiye’nin en modern pazarı olmaya aday olduğunu söyleyen Yaşar, Yenimahalle’ye en iyi hizmeti vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER