ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 14:31

Yeni yerleşim bölgesi birinci sınıf suya kavuştu


Sakarya’da 17 Ağustos 1999 depreminden sonra kalıcı konutların yapıldığı yeni yerleşim bölgesi Camili ve Karaman mahalleleri birinci sınıf içme suyuna kavuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından başlatılan Yenikent İçme Suyu İsale Hattı Projesi tamamlandı. 17 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen projöe ile ile Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisleri’nde arıtılan su yeni yerleşim bölgesine verilecek.

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, yaptığı açıklamada, yeni isale hattı sayesinde Yenikent’te oturanların çeşmelerinden, uzun yıllar birinci sınıf içme suyun kesintisiz bir şekilde akacağını söyledi. Keleş, şunları kaydetti: “Yenikent Bölgesi’nin içme suyu sorununu kesin bir çözüme kavuşturmak için başlattığımız Yenikent İsale Hattı projesi kapsamında 16 kilometre uzunluğunda ana hat döşedik. İki adet 5 bin metreküplük depo inşa ettik. Ayrıca daha önce ihtiyacı karşılamayan 400 milimetre çapındaki hat, 1000 milimetre çapındaki borular ile yenilendi. 50 yıllık nüfus projeksiyonunu baz alarak inşa ettiğimiz hat ile Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan dünya standartlarının üzerindeki içmesuyunu, Yenikent Bölgesi’nde ikamet eden vatandaşlarımızın çeşmelerine kesintisiz bir şekilde ulaştıracağız”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER