ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 11:39

Yaz spor okulunda yelkenli kursuna yoğun ilgi


Antalya’da düzenlenen yelkenli yaz spor okuluna 250 öğrenci katıldı.

        2012-2013 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle yaz tatilini çocuklar yaz spor okullarında geçiriyor. Hafta içi pazartesi, çarşamba, cuma günü saat 10.00-13.00 arasında yapılan antrenmanlar Çelebi Liman Marina’da gerçekleştiriliyor. 7-18 yaş gurubunun katıldığı antrenmanlara yaklaşık 250 çocuk katılıyor. Yelken taktik kuralları ve teknik bilgileri hakkında temel eğitimleri ise antrenör Gamze Akdeniz veriyor.

        Yelken yaz okulları antrenmanları üzerine konuşan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, bu sene düzenledikleri yaz spor okullarına 8 bin 225 başvuru olduğunu açıkladı.

        Bu sayının yaz spor okullarında tarihi bir başarı olduğuna dikkat çeken Hacıcaferoğlu, "Açılan yaz spor okullarında çocuklarımız hem sporun güzelliklerini yaşayacaklar hem de güzel bir arkadaşlık ortamı bulacaklar. 7-18 yaş gurubunda açtığımız Yelken branşına ilginin büyük olması bizleri sevindirdi. Akdeniz’de deniz bir tutkudur bu tutkuyu çocukların sporla paylaşması tutkunun daha da çok artması demektir." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER