ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 11:18

"Yatırım yapmak isteyen için engel yok"

"Yatırım yapmak isteyen için engel yok"


Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, şehre yatırım yapmak isteyenler için hiçbir engelin bulunmadığını söyledi. Devletin fabrika yapması döneminin AK Parti iktidarı ile sona erdiğini ifade eden milletvekili Mustafa Demir, hükümet olarak hem ülke genelinde hem de yerelde inşa ettikleri organize sanayi bölgeleri ile yatırımcının önünü açtıklarını kaydetti.

Samsun ekonomisi ve yatırımlara ilişkin Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, kentin sanayi potansiyelinin günden güne arttığına dikkat çekti. Merkezi hükümet ve özel sektör yatırımları ile yerel yönetimlerin hayata geçirdiği projeler sayesinde kent ekonomisi ve sanayisinin gelişme trendi yakaladığını hatırlatan Demir, şehre maksimum katkı sağlamaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Kamu yatırımlarında Samsun’un en büyük payı alan illerden olduğunu vurgulayan Milletvekili Mustafa Demir, ilçe ve köy ziyaretlerinde vatandaşların fabrika talebinde bulunmasına ise anlam veremediğini belirtti. Demir, “Gittiğim yerlerde eleştirenlere ‘Samsun için ne istersen yapacağız, ne istiyorsunuz’ diyorum. ‘Fabrika’ diyor. Yol, su, doğalgaz gibi altyapı yatırımları veya başka bir şey istemiyor. Ben de devletin fabrika yapmayı AK Parti iktidarı ile bıraktığını, üstelik devletin işlettiği mevcut yatırımları da özelleştirdiğimizi anlatıyorum. Devir değişti. Devlet kamu büyük kamu yatırımlarından elini çekti. Ama yatırım yapmak isteyenlere için de kapılarını sonuna kadar açtı.“ değerlendirmesinde bulundu.

Yatırım yapmak isteyen girişimciler için hiçbir engelin olmadığına da değinen Demir, “İlimizde 5 tane organize sanayimiz, elektriğimiz, suyumuz alt yapımız var. Samsun 3. grup teşvik bölgesi. Yatırım yapmak isteyen varsa sanayi bölgelerimiz boş duruyor, verebiliriz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER