ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 15:42

Yatılı okuyan kız öğrenciler, yayladaki piknikte stres attı

Yatılı okuyan kız öğrenciler, yayladaki piknikte stres attı


Muş Korkut Kız Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) 8. sınıf öğrencileri, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) öncesi piknik yaparak stres attı.

Korkut’un İçboğaz köyü Yaylası'nda şenlik havasında düzenlenen pikniğe, öğrenciler, öğretmenler ve İçboğaz Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri de katıldı. Halaylar çekerek eğlenen kız öğrenciler, yaylada kır çiçekleri toplayarak neşeli vakitler geçirdi.

Pikniğin Seviye Belirleme Sınavı (SBS) öncesi stres atma amacı taşıdığını belirten Korkut Kız Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) Müdürü Ömer Okyay, etkinliğin amacına ulaştığını ve öğrencilerin temiz havada doyasıya eğlendiğini söyledi. Bölgede kış mevsiminin uzun sürdüğünü ve yatılı eğitim gören öğrencilerin hep ders çalışarak eğitimlerine devam ettiğini hatırlatan Okyay, bu tür sosyal faaliyetlerle öğrencilerin stres atarak yeniden canlandığını kaydetti.

"PİKNİK ETKİNLİĞİNE 170 ÖĞRENCİ KATILDI"

Pikniğe, Kız YBO’dan 100 ve İçboğaz Köyü İlköğretim Okulu'ndan ise 70 öğrencinin katıldığını açıklayan Okyay, şunları kaydetti: "Korkut Kız Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri ile İçboğaz Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri birlikte piknik yaptı. 8. sınıfta okuyan ve SBS'ye hazırlanan öğrencilerimizin sınav öncesi moral kazanmaları açısından böyle bir etkinlik yapıldı. Etkinliğimiz çok güzel oldu ve amacına ulaştı. Çocuklarımız açık ve temiz havada, kışın da verdiği stres ve sıkıntıları üzerlerinden attılar. Öğrencilerimiz halaylar çekti, voleybol oynadılar, bol bol fotoğraf çektirdiler ve kır çiçekleri topladılar. Öğretmenleri ise birlikte çok güzel vakitler geçirdiler. Hem amacına uygun bir piknik oldu hem de öğrencilerimiz sınav öncesi güzel bir vakit geçirmiş oldular."
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER