ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 12:18

Yakutiye Belediyesi, 65 kilometre köy yolunu asfaltladı

Yakutiye Belediyesi, 65 kilometre köy yolunu asfaltladı


Erzurum merkez Yakutiye Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan mahalle statüsündeki 33 köy yolunda çalışma yapıyor.

Dumlu beldesi çevresindeki 8 köy yolunun asfalt çalışmaları tamamlandı. Belediye Başkanı Ali Korkut, 'ova' tabir edilen bölgede yer alan diğer mahalle yollarında ise asfalt ve iyileştirme çalışmasının sürdüğünü söyledi. Korkut, sözkonusu köy yollarının da ağır tonajlı araçlardan dolayı sık sık tahrip edildiğine işaret etti. Söz konusu araçlardan dolayı yapılan asfalt yollarda oluşan tahrdibatı gidermek için ikinci bir iyileştirme çalışmasına gittiklerini belirten Korkut, "Bu yollar maalesef ağır tonajlı araçlar tarafından tahrip edildiği için ikinci defa yapıyoruz. Bu da belediyeye eksta bir ekonomik yük getiriyor." dedi.

Yakutiye Belediyesi, ilçe merkezinde yürüttükleri asfalt çalışmalarını köy yollarına taşıdıklarına dile getiren Belediye Başkanı, "Havalimanı yolu üzerinde yer alan köy/mahallelerimizde DSİ ile ilgili işleri yürüten firmaların kanallarla ilgili alt yapı çalışmaları, nedeniyle ağır tonajlı araçların geçmesi sonucu geçtiğimiz yıl yaptığımız yollar tahrip edilmişti. Ciddi sorunlar oluşmuştu. Kazı yaparak tahrip edilen alanı aldık, yine Dumlu tarafında yaptığımız gibi bir aracın zor geçtiği yollarda genişletme çalışması yaptık. Dolgu yapılıyor ve son olarak sıcak karışım ve kaplama asfalt yapacağız."

Belediye Başkanı Korkut, Yakutiye Belediyesi sınırları içerisinde yer alan 33 köy ve köy/mahallenin yol sorununun yıl içerisinde tamamlanacağına da vurgu yaparak, "Yaklaşık 65 kilometre uzunluğunda yol yapıyoruz. Yol yapımı sırasında mevcut yolların genişletilmesini sağlıyoruz. Böylece trafiğin daha rahat akmasını sağlıyoruz. Yapılan yollar 10 yıl süreyle hizmet verecek özelliktedir. Ancak bu yollardan yararlanan köy halkının ağır tonajlı araç geçişine izin vermemesi gerekiyor. Yoluna sahip çıkması gerekiyor. Biz de tedbirler alacağız." şeklinde konuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER