ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 11:04

Yahyalar Mahallesi'nde Ramazan coşkusu


Ankara Yenimahalle Belediyesi, her mahallede kurduğu sokak iftarları ve geleneksel Ramazan şenlikleriyle eğlenceyi vatandaşın ayağına getiriyor. Yahyalar Mahallesi'nde iki gün boyunca vatandaşlara eğlenceli akşamı yaşatmayı hedefleyen belediye, şenliklerinin ilk gününde binlerce vatandaşı ağırladı. Birlikte iftar yapan mahalle sakinleri, daha sonra geleneksel Ramazan gösterileriyle eğlendi.

        Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da katıldığı iftar yemeğinde binlerce kişi dualar ederek Ramazan’ın bereketini birlikte yaşadı. Yaşar, yaptığı konuşmasında, “Sizlerle bugün burada olmaktan onur duyuyorum. Yahyalar hızlı bir şekilde yenileniyor. Herkesin huzurlu bir hayat sürmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Mahalleniz için, sizlerden gelen talepleri değerlendirip uygun koşullarda yerine getirmeye çalışıyoruz. Yenimahalle hepimizin. İlçemiz için el ele çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

        İftarın ardından, İbiş, kukla gösterisi, orta oyunu ve tasavvuf müziği konseriyle misafirler unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşadı. 7’den 70’e herkesin kahkahalar atarak izlediği gösterilerde, değişik yarışmalarla çocuklara sürpriz hediyeler dağıtıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER