ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 11:04

Yahşihan Belediyesi sosyal denge sözleşmesi imzaladı


Yahşihan Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında, memur ücretlerindeki dengesizliğin ortadan kaldırılmasına yönelik sosyal denge sözleşmesi imzalandı.

Sözleşme, Yahşihan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uluyurt ile Bem-Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Tuncay Bulut arasında imzalandı. Yapılan sözleşmede, Yahşihan Belediyesi’nde çalışan memurlara, maaşlarına ilaveten her ay seyyanen 250 lira, Kurban Bayramı’nda da 400 lira verilmesi kararlaştırıldı.

Amaçlarının, memurlar arasındaki sosyal dengeyi sağlamak olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Uluyurt, “Bu dengeyi gözetirken de adaletli davranmayı ve sosyal adaleti gözetmeye çalışıyoruz. Memur arkadaşlarımızdan tek isteğimiz görevlerini layıkıyla yerine getirip, aldıkları ücretin hakkını vermesidir. Biz belediye olarak memurumuzun alması gereken hakları vermek için sosyal devlet ilkesi çerçevesinde, mali gücümüzün elverdiği ölçüde, çalışan memur personelimize destek vermeye çalışıyoruz." dedi.

Sendika Başkanı Bulut ise yapılan denge sözleşmesinin memurlar arasında yaşanan ücret dengesizliğini giderdiğini söyledi. Sendika olarak işveren ve iş gören arasında güzel bir köprü kurduklarını ifade eden Bulut, “Gerçekleştirdiğimiz sosyal denge sözleşmesini imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye Başkanı Ahmet Sungur’a ve Başkan Yardımcımız Osman Uluyurt’a çok teşekkür ediyorum. Çok özverili davranarak mali güçlerini zorlayarak denge sözleşmesi imzaladılar. İmzaladığımız sosyal denge sözleşmesi tüm memurlarımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER