ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 19:07

Yabancı dili eğlenerek öğrenecekler


Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen liseler arası 5. Scrabble Yarışması başladı.

BTSO Sosyal Bilimler Lisesi'nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek yarışmanın açılış töreni BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonu'nda yapıldı. Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici ve Şube Müdürü Muhammet Asil’in yanı sıra idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Dil eğitiminin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, “Önceki yıllarda dil eğitiminde klasik yöntemler uygulanıyordu. Son yıllarda bakanlığımız tarafından değişik öğretim teknikleri uygulanmaya başladı. Bundan sonraki süreçte yabancı dilin daha kolay öğrenileceğine inanıyorum.” dedi.

Öğrenciler İngilizce kelime oyunu ile hem eğleneceklerini hem de öğreneceklerini belirten Bilici, “Bu yarışma sonucunda kurallar gereği bir derecelendirme yapılacak. Ancak bizler katılan tüm öğrencilerimizi birinci olarak görüyoruz. Önemli olan buraya katılmaktır. Başta katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyoruz.” diye konuştu.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Scrabble Yarışması'na asil ve yedek olmak üzere 365 ortaöğretim öğrencisi katılıyor. 65 öğretmen ve 7 teknik sorumlunun görev alacağı yarışma bir hafta sürecek. Yarışmanın ödül töreni 29 Mart Cuma günü yapılacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER