ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 14:58

Voleybol hakem kursuna 52 kişi katıldı

Voleybol hakem kursuna 52 kişi katıldı


Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHK) Başkanı Ümit Sokullu, genç ve eğitimli hakemlerle voleybolda kaliteyi artıracaklarını söyledi.

Sokullu, Menderes Spor Salonu Toplantı Odası’nda 5 gün süren hakem kursuna Adana’nın yanı sıra çevre illerden de toplam 52 kişinin katıldığını, kursta teorinin yanı sıra uygulamalı çalışma gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Voleybol sporu yapan, üniversite mezunu dil bilen hakem adaylarına önem verdiklerini ifade eden Sokullu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Voleybol Federasyonu ülke genelinde voleybolu sevdirmek ve yaygınlaştırmak için bir dizi çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda oyunun önemli taşlarından birisi olan hakemlerin de iyi bir eğitimden geçirilmesi gerekiyor. Özellikle son yıllarda genç, eğitimli hakemlerle voleybolda kaliteyi artırmayı hedefliyoruz. Adana’da gerçekleştirilen kursa 52 kişinin katılması ve kursu çok dikkatli izlemeleri beni gelecek için umutlandırdı. 5 gün süren kurs sonunda yaptığımız yazılı sınavda başarı gösterenler aday hakem olacak.”

Bu arada, Voleybol Federasyonu İl Temsilcisi Yusuf Cemil Oğuz, açılan aday hakem kursuyla hakem açığını gidereceklerini belirterek, Uluslararası hakem ve MHK Başkanı Ümit Sokullu’nun da deneyimlerinden yararlandıklarını belirterek teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER