ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:34

Viranşehir'in altın çocukları ödüllendirildi

Viranşehirin altın çocukları ödüllendirildi


Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde ANAFEN Dershanesi'nin düzenlediği 4. sınıflar arası 'Altın Çocuk Bilgi Yarışması'nda ilk 20 öğrenci arasına 12 öğrenci yerleştirmeyi başaran Mustafa Kemal İlkokulu'nda dershane yönetimi tarafından tören düzenlendi. Törende öğrenci ve öğretmenler ödüllendirildi.

Törende konuşma yapan Okul Müdürü Halil Topkan, okulun elde ettiği bu başarı da okul, aile, öğretmen ilişkisinin çok önemli olduğunu belirterek, 4. sınıf öğretmenleri tebrik etti. Okul Müdür Yardımcısı Fatih Demir ise öğrencilerin bu tarz yarışmalarla hem derslerine daha iyi motive olduklarını hem de özgüven kazandıklarını belirtti.

Altın Çocuk Bilgi Yarışmasında 4 A sınıfında Baran Korkmaz 1. oldu. 4 A sınıf öğretmeni Lütfü Üstüner bu başarının 4 yıllık bir birikiminin sonucu olduğunu vurguladı. Okulun 4D sınıfından ise 2. Deniz Kak, 3. Ozan Yolcu, 4. Ayşin Bayram, 5. Ömer Tan, 6. Muhammed Altıkardeş, 4B sınıfından ise Şifa Hatun 10. oldu. 4D sınıfı öğretmeni eğitimci yazar M.Ali Basık ise sınıfın kitlesel başarısının tesadüf olmadığını uzun bir çalışma ve emeğin sonucu olduğunu söyledi. Basık ilk 20‘ye kendi sınıfından 8 öğrenci yerleştirdiklerini 4 yıl boyunca disiplinle çalıştıklarının, veli ziyaretlerini düzenli yaptıklarını ve öğrencilerinin başarılı olması için gönüllü olarak hafta sonu kursları açtıklarını ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER