ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 11:28

Vergi rekortmenleri ödüllendirildi


Ardahan Vergi Dairesi Defterdar Mehmet Doğan önderliğinde Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde bir çok kurum ve kuruluşu ziyaret edildi ve vergi rekortmenleri ödüllendirildi.

Lezzeti-Kür Restaurant'ta düzenlenen ve geçtiğimiz yılın vergi rekortmenlerine plaket verilme törenine Vali Vekili Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Adalet Komisyonu Başkanı Ogün Ahmet Tepe, Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, Vali Yardımcısı Kadir Taner Eser, Kamu Kurum Yöneticileri ve vergi mükellefi iş yeri sahipleri katıldı. Katılımın fazla olduğu gece renkli anlara sahne oldu.

Ardahan Vergi Daire Başkanlığı, 15 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanan 25'inci Vergi Haftası kapsamında vergi rekortmenlerini plaketle ödüllendirildi. Kurumlar vergisinde ilk sırayı Orhan Toprak, ikinciliği Sebahattin Gündoğdu, üçüncülüğü ise Ersoy Tunç aldı.

Gece de konuşma yapan Ardahan Defterdarı Mehmet Doğan, vatandaşların vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarının arttırılmasını, toplumda sağlıklı bir verginin oluşturulmasını ve gelir dağılımında adaletin sağlanmasını amaçladıklarını söyledi. Doğan, haftanın amacının ise, "Haksız rekabetin önlenmesi, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması ve maliye teşkilatı ile mükellef ilişkilerinin uyumlu hale getirilmesi sağlanmasıdır." şeklinde aktardı.

Ardahan Vergi Dairesi tarafından Vergi Haftası dolayısıyla düzenlenen gece vergi rekortmenlerine plaket ve ardından da toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER