ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 19:50

Velilere, problemli davranışlarla başa çıkma yöntemleri anlatıldı

Velilere, problemli davranışlarla başa çıkma yöntemleri anlatıldı


Anne babaların, çocuklarına doğru davranışlar kazandırmak için uygulayacakları disiplin kurallarının doğru seçilmesi gerektiği belirtildi.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde faaliyet gösteren Özel Samanyolu İlköğretim Okulu'nda öğrenci velilerine, ‘Problemli davranışlarla başa çıkma yöntemleri’ anlatıldı. Okul konferans salonunda gerçekleştirilen seminere, Okul Müdürü Mehmet Maya, İlköğretim Okul Müdürü Hasan Can, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı. Uzman Psikolojik Danışman İsmail Koç, velilere, karşılaşabilecekleri problemler karşısında yapmaları gerekenler hakkında bilgi verdi.

Çocukların problemli davranışları gelişmeden önce, neler yapılması gerektiğine değinen Uzman Psikolojik Danışman İsmail Koç, “Sık karşılaşılan problemli durumlarda, durum gelişmeden önce, çocuğa ondan istenen davranışı açıklamak gerekiyor. Kuralların ve sınırların önceden hatırlatılması da gerekiyor. Anne babalar, böylelikle çocuğun kendi üstündeki kontrolünün gelişmesine yardımcı olacaktır.” dedi.

Özel Samanyolu İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Can, eğitimde çocuktan istenen davranışların geliştirilmesi için okul aile birliğinin sağlanmasının önemli olduğunu vurguladı. Can, bu ve buna benzer seminerleri belirli aralıklarla yapacaklarını ifade etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER