ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 15:19

Veliler sorunun çözümünde kararlı


Denizli'nin Acıpayam ilçesinde Atatürk İlköğretim Okulu'nun, yeni eğitim öğretim döneminde ortaokul olarak hizmet vereceğinin açıklanması üzerine tepki gösteren veliler, uygulamanın iptali adına konuyu Başbakanlığa kadar götüreceklerini bildirdi. Veliler, gerekirse okulları ayırmak yerine sabahçı ve öğlenci şeklinde iki öğretime sıcak baktıklarını ifade etti.

Veliler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Duysak'ın, Atatürk Ortaokulu'nda düzenlediği toplantıda bir araya geldi. Duysak, velilere düzenlemenin kanun gereği olduğunu ve amaçlarının daha iyi eğitim vermek olduğunun altını çizerek şunları söyledi: "28 yıldır eğitim camiasına hizmet ediyorum. Sizin endişelerinizi anlıyorum, ancak yapılan uygulama kanunlar çerçevesindedir."

Veliler de özellikle Osman Manisalı İlköğretim Okulu'nun yeni eğitim yılında ilkokul olarak hizmet vermesine fiziki yetersizliğinden dolayı karşı çıktıklarını belirtti. Bazı öğrenci velileri ise aynı okulda birden fazla çocuklarının eğitim gördüğüne ve okulun uzak olmasından dolayı servis ücreti ödeyecek güçlerinin olmadığını vurgulayarak, yeni uygulamayla birlikte ciddi sıkıntı yaşayacaklarını savundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Duysak ise tekrar okulların kanun gereği ayrılması gerektiğini dile getirerek, 1. sınıf ile son sınıf öğrencilerinin aynı tuvaletleri kullanmasının sakıncalarından bahsetti. Bunun üzerine bazı veliler yeniden söz alarak, okulları ayırmak yerine sabahçı ve öğlenci şeklinde iki öğretime sıcak baktıklarını, çocukların kendi okullarında eğitim görmesini istediklerini, gerekirse Başbakanlık'a kadar konuyu iletip haklarını arayacaklarını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER