ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 19:58

Veli sınavında anneler derece yaptı

Veli sınavında anneler derece yaptı


Ordu'nun Ünye ilçesinde faaliyet gösteren Anafen Dershanesi, öğrencilerin eğitim durumlarından birinci derecede velilerin sorumlu olduğuna dikkat çekmek için velilere yönelik sınav yaptı. Anafen Dershanesi Müdürü Osman Özdemir, “Asıl sınava tabi tutulacak olanların veliler olduğuna inanıyoruz. Bunun için velilerimizi Âdem Güneş'in 'Çocuk Eğitiminde Doğru Bilinen Yanlışlar' adlı kitabından sınava tabi tuttuk. Sınava giren velilerimizden ilk sıraları anneler alarak derece yaptı." dedi

Sınava giren velilerden Ünye Sağlık Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı İsa Yıldırım, “Girdiğim sınavda, hem veli hem de eğitimci olduğum için güçlük çekmedim. Yapılan sınavın veliler için çok yararlı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sınavın birincisi Safiye Selma Trabzon ise "Bir eğitimci olarak çocukların nasıl bir durum içinde olduklarını anlıyorum. Çocuklarımıza ister istemez bir baskı uyguluyoruz. Bu düzenlenen sınava oğlum için girdim. Sınava gelirken oğlum bana, 'Anne heyecanlanma, soruları sakin oku, beş yanlışın altına düşme' gibi tavsiyelerde bulundu. Yani bizim onlara söylediğimizi bu kez onlar bize söyledi. Bizlere verilen 'Çocuk Eğitiminde Doğru Bilinen Yanlışlar' adlı kitap gerçekten doğruları yansıtan bir kitaptı. Herkesin okumasını tavsiye ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sınava katılımın beklediklerinden fazla olduğunu belirten Anafen Dershanesi Müdürü Özdemir de "Sınavdaki amacımız, ders çalışmayan, kitap okumayan çocuklarımızı bir nebze de olsa velilerimizin onları anlaması ve farkında olmalarını istiyoruz. Velilerimiz bu sınavın kendileri açısından verimli olduğunu ifade ettiler, memnun kaldılar. İnşallah bu kitap velilerimizin doğru bildiği yanlışlarını düzeltmelerine vesile olur.” diye konuştu.

Özdemir, veliler için bu tür etkinliklerin devam edeceğini, mart ayında Çanakkale ile ilgili, nisanda ise Kutlu Doğum hakkında yarışmalar düzenleyeceklerini kaydetti.

Sınava katılan 60 veli içerisinden ilk 5’e girenlere plaket ve kitap hediye edildi. Sınavda Safiye Selma Trabzon birinci, Mecnun Erkan ikinci, Nevin Kesimoğlu ve Meryem Koçoğlu üçüncü, Hatice Öztürk, Selda Özdöl ve Ayşe Keçeli dördüncü, Özlem Öztürk ve Nuri Yılmaz ise beşinci oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER