ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2014 Perşembe 17:49

Ve Hayri Inönü açıklama yaptı

Ve Hayri Inönü açıklama yaptı

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, eşi Nazlı İnönü ve kendisiyle ilgili basında yer alan haberlerle ilgili açıklama yaptı.


Yazılı bir açıklama yapan Başkan İnönü, “Eşim Nazlı İnönü’nün, geçen hafta yani 13 Aralık 2014 günü yapmış olduğu röportajın bugün yayınlanması üzerine konuyla ilgili bir takım açıklamalar yapılmaktadır. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile 16 Aralık 2014 günü yaptığımız toplantıdan önce eşimin vermiş olduğu söz konusu röportaj, tedirgin ve korkmuş bir annenin duygularını ifade etmektedir. Belediyemiz Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül hakkındaki görüşmelerin eşimin ifade ettiği Mustafa Sarıgül ile yaşanmışlıklarla birbirine karıştırılarak, algıların yanıltılması kabul edilebilir nitelikte değildir. Zira eşimin vurguladığı hususlar Mustafa Sarıgül’e yöneliktir."

TEKZİP ETTİ

Hayri İnönü, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Genel Başkanımız huzurundaki toplantıda, kendisiyle yaptığımız mülakat sırasında Emir Sarıgül ile ilgili hususlar değerlendirilmiştir. Sayın İlhan Özkes hem bu toplantı sırasında hem de toplantının devamındaki sohbetimizde şahsımın Emir Sarıgül ile ilgili beyanları bu defa Mustafa Sarıgül ile ilgili konuyla iç içe katarak ve kamuoyuna beyanatta bulunması şahsımı töhmet altında bırakmaktadır. Öncelikle Şişli halkının teveccühü ile gerçekleşmiş görevimi ve partimizi önde tutan tutumunun bu şekilde saptırılması makamımın ve şahsımın yıpratılmasına neden olmaktadır. Bu nedenlerle şuana kadar eşim ve şahsımla ilgili konuşulanlardan ve yaşanılanlardan farklı ve gerçeğe aykırı yapılmış tüm açıklamaları ve/veya beyanatları şiddetle tekzip ettiğimi kamuoyunun bilgilerine sunarım.”

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER