ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:34

Van'ın modern spor salonu hizmete giriyor

Vanın modern spor salonu hizmete giriyor


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İhalesi 1 milyon 149 bin liraya yaptırılan Van’ın Süphan Mahallesindeki modern kapalı spor salonu, 10 gün sonra hizmete giriyor.

Hükümetin Van’a yeni spor tesisleri kazandırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında çoğunluğu Hakkari, Şırnak ve ilçelerinden gelerek yerleşen ailelerin yaşadığı Süphan Mahallesi'ne modern kapalı spor salonu yapılıyor. 3 ay önce temeli atılan 150 seyirci kapasiteli spor salonu, 10 gün sonra hizmete giriyor. 42,00m x 23,00m ölçülerinde poliüretan zeminle kaplanan salonda basketbol, hentbol, voleybol, badminton, tenis ve bütün bireysel branşlarının yanı sıra mahalledeki sosyal ve kültürel aktiviteler de yapılabilecek. İçinde idari oda, antrenör odası, bay-bayan soyunma odaları, duş yerleri ve engelli WC'leri yer alıyor. Van Valisi Münir Karaloğlu da beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al ile birlikte Müslih Görentaş İlköğretim Okulu ile Orhan Okay Lisesi’nin bahçesinde yapılan spor salonunda incelemelerde bulundu. Karaloğlu; Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al’a, mahalledeki nüfus yoğunluğunun göz önünde bulundurularak spor salonunun kapasitesinin arttırılması talimatını verdi. Karaloğlu; Müslih Görentaş İlköğretim Okulu ve Orhan Okay Lisesi yöneticilerine de spor salonunun yılın 365 gününde sosyal ve kültürel etkinliklerde kullanılması talimatını verdi. Vali Karaloğlu ayrıca Kapalı Spor Salonu ile Orhan Okay Lisesi arasındaki zeminin yüklenici firma tarafından parke taşı ile döşenmesini de istedi.

Spor salonunda gördüğü eksikliklerin bir an önce giderilmesini isteyen Karaloğlu, salon dışında kendisini bekleyen öğrencilerle sohbet ederek onlara oyuncak ve çikolata dağıttı. Vatandaşların da sorunlarını dinleyen Vali Karaloğlu, daha sonra buradan ayrıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER