ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 17:42

Valilik'ten personele sosyal medya uyarısı


Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, yaklaşık 2 ay önce Amasya Valiliği adına açılan Twitter ve Facebook hesaplarının etkin kullanımı amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarına yazı gönderdi.

Açılan hesapların, valilik faaliyetlerinin kamu kurum ve kuruluşları ile çalışanları tarafından daha iyi takip edilebilmesi amacıyla açıldığı bildirildi.
12 Aralık 2013 tarihli, kaymakamların ve kurum müdürlerinin sosyal medya üzerinden İçişleri Bakanlığı ve Valilik hesaplarının takip edilmesinin istendiği yazıda şu ifadelere yer verildi: "İlgili yazımız ile İçişleri Bakanlığı ve Valiliğimizin sosyal medyada yerini alarak, çeşitli mesaj kanallarında yayına başladığını, İçişleri Bakanlığı ve Amasya Valiliğimiz adına açılan hesaplar bildirilmiştir. Ancak bugüne kadar geçen sürede yeterli düzeyde takipçi olmadığı anlaşılmıştır. Kurumunuzca Valiliğimiz Twitter ve Facebook hesaplarının takip edilmesi ve kurumunuz personeline duyurularak hesabı olan personellerin Valiliğimiz hesaplarını takibinin sağlanması hususunda gereğini rica ederim."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER