ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:42

Vali Yüksel, ilk 500'e giren Ankaralı sanayicileri kutladı


Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ arasında yer alan Ankaralı firmaları başarılarından dolayı kutladı.

İSO-500’ü değerlendiren Vali Yüksel, Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasında 34 Ankaralı şirketin bulunduğunu ve bunların 7 tanesinin kamu, 27 tanesinin özel sanayi işletmeleri olduğunu belirtti. Yüksel, “Bu duruma göre Ankara ilinin Türk sanayisinde yıldızının giderek parladığı ve lokomotif konumunda bulunduğu açıkça görülmektedir.” dedi.

Yüksel, Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan Ankara firmalarının yönetim kurulu başkanları veya genel müdürlerine gönderdiği yazılı mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘Dünyada ve özellikle Avrupa Birliği ekonomisinde kronikleşen kriz ve küresel finans sisteminde halen devam eden istikrarsızlık nedeniyle risklerin olduğu; sermaye, üretim ve pazarlama hareketlerinin her zamankinden çok daha kritik önem kazandığı 2012 yılında üstün gayret ve ülkenize duyduğunuz sınırsız güven ile büyük bir başarıya imza atarak Ankara’yı gururlandıran Türkiye’de 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer almış olmanız her türlü takdirin üzerindedir. Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER