ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 18:29

Vali Yazıcı: Köydes ödeneğini köylerimizde en güzel şekilde değerlendireceğiz

Vali Yazıcı: Köydes ödeneğini köylerimizde en güzel şekilde değerlendireceğiz


Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) ödeneğini en iyi şekilde değerlendireceklerini söyledi.

KÖYDES Projesi kapsamında 2014 yılı Tahsisat Komisyonu Toplantısı Vali Abdulkadir Yazıcı başkanlığında yapıldı.
Valilik toplantı salonunda düzenlenen programda konuşan Vali Yazıcı, köylerin yol, içme suyu ve kanalizasyon işlerinin tamamlanması için tahsis edilen ödeneklerin köylerin alt yapısı için en güzel şekilde değerlendirileceğini kaydetti.
Yazıcı, 2014 yılı KÖYDES çalışmaları kapsamında 7 Milyon 314 bin 683 lira ödenek geldiğini belirterek, "Bu ödenekle etkili, verimli ve planlı bir çalışmayla en yüksek verimin alınacağına inanıyorum." dedi.

Plan ve programımızı şimdiden hazırlayıp sezona hazır bir şekilde girmek istediklerini kaydeden Yazıcı, "Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını en üst seviyelere taşımak için tüm arkadaşlarımızın üzerine görev düşüyor. Ben de arkadaşlarımızın bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Bu yıl 81 kilometre birinci kat ve 329 Kilometre ikinci kat olmak üzere toplam 410 Kilometre asfalt yapmayı planlıyoruz. Bu yıl köylerimize atacağımız asfalt miktarı son üç yıla göre en fazla atılan asfalt olacak." şeklinde konuştu.

Toplantıda kaymakamları da dinleyen Vali Yazıcı, ilçelerinde yürütülen çalışmalar ile KÖYDES planlamaları hakkında da bilgi aldı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Adnan Daldal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Genel Meclisi Başkanı Ayhan Can, komisyon üyesi kurum müdürleri ile kaymakamlar katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER