ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 20:25

Vali Yazıcı: Bu yıl Yozgat için yatırım yılı olacak

Vali Yazıcı: Bu yıl Yozgat için yatırım yılı olacak


Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, 2014 yılının Yozgat’ta yatırım yılı olacağını belirterek değişimin her alanda kendini hissettireceğini söyledi.

Yazıcı, 30 Mart mahalli seçimler sonrasında göreve başlayan İl Genel Meclisi Başkanı ve üyeleri ile yemekte bir araya geldi. Toplantıya Yazıcı’nın yanı sıra Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcısı Adnan Daldal, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz ve meclisi üyeleri katıldı. 2014 yılının Yozgat’ta gözle görünür fiziki değişiklikleri beraberinde getireceğini kaydeden Yazıcı, "2014 çalışmalar bakımından tozu dumana katacağımız bir yıl olacak ve yoğun bir çalışma temposu içerisinde geçireceğiz. İl Genel Meclisi’nin de bu tempoya ayak uyduracağına ve gerekli bütün desteği vereceğine inanıyorum. Başta il merkezi olmak üzere ilçe ve köylerimizde pek çok projeye imza atacağız." dedi.

İl merkezi, ilçeler ve köylerdeki projelerin bir bütünlük içerisinde ele alınacağını vurgulayan Yazıcı, şunları söyledi: "Zahmeti ve sıkıntıyı göze almazsak bunların hiçbirisini başaramayız. Biz Yozgat’ta 'Burası Yozgat' kelimesini artık unutturmak istiyoruz. İl merkezi ve ilçelerimiz ile bir ailenin fertleri gibi birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Günü kurtarmak yerine geleceğe yönelik adımlar atacağız. Görev süremiz bitip arkamıza dönüp baktığımızda yaptığımız işlerle ilgili huzur duymalıyız. Görevimizi yüzümüzün akı ile yapalım. Lüzumsuz işler kovalamak ve kavga etmek yerine bu memlekete daha nasıl güzel hizmet edebiliriz, onun peşinde olmalıyız. Artık çalışma ve millete olan borcumuzu ödeme zamanıdır. Bir dava ve aksiyon adamının ömrü bir eş, bir kaç evlat ve toruna hizmet etmekle geçmez. Bizlerin 450 bin evladı, kardeşi, annesi ve babası var. Bizler burada bu yarım milyon insana hizmet etmekle mükellefiz. Yeni dönemin bu bilinçle hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER