ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 14:34

Vali Yazıcı: Bayramı, maneviyatına uygun olarak yaşamalıyız

Vali Yazıcı: Bayramı, maneviyatına uygun olarak yaşamalıyız


Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, bayramları maneviyatına uygun olarak en güzel şekilde yaşamak gerektiğini belirterek, bayramların birlik beraberlik adına yardımlaşma ve dayanışma duygusunu pekiştirdiğini söyledi.

    Vali Yazıcı, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada Yozgat halkının bayramını kutladı. Yazıcı, "Kültürümüzün ve İslam dininin değişmez yapı taşlarından olan, milli ve manevi değerlerimizin yoğun olarak hissedildiği bir Kurban Bayramı’na daha huzur ve güven ortamı içerisinde ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bayramlar ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlayan, insani vasıfları ön plana çıkaran, yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı müstesna günlerdir. Bu kutsal günlerde birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve saygı ruhu kuvvetlenmekte, huzur ve barış ortamı sağlanmaktadır." dedi.

    Bayram vesilesiyle hasta ve yaşlıların, yetimlerin ziyaret edilmesi ve sevindirilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Bayramlar vesilesi ile hastaları, yaşlıları, dul, öksüz ve yetimlerimizi, şehit ve gazilerimizi de hatırlayarak ziyaret etmeli, onların da gönlünü almalıyız. Bu günleri bir fırsat bilerek iyiye ve güzele yönelmeli, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, sevgi ve hoşgörüyü benimsemeli, gönül kapılarını birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Kurban Bayramınızı en samimi dileklerimle kutlar; ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını dilerim." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER