ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 14:42

Vali Yardımcısı Şahin karne sevincine ortak oldu

Vali Yardımcısı Şahin karne sevincine ortak oldu


Samsun Çarşamba’da 29 bin 180 öğrenci ve öğretmenler son teneffüs zili ile üç aylık yaz tatiline girdi.

Eğitim öğretim döneminin sona ermesi dolayısıyla Samsun Çarşamba’da Hacı Yılmaz Yılmaz İlkokulu ve ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Samsun Vali Yardımcısı Haluk Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Köse, Çarşamba Milli Eğitim Müdürü Talat Aktaş, öğrenci ve veliler katıldı.

Çarşamba Milli Eğitim Müdürü Talat Aktaş açılış konuşmasında, “1 yıllık eğitimin-öğretimin karşılığında 29 bin 180 öğrencimiz ilçemizde karne alacak. Değerli iş adamımız Kazım Yılmaz’ın yaptırdığı babasının adını taşıyan bu okulda karne töreni yaparken eğitime katkısından dolayı teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize ve velilerine de iyi bir tatil yılı diliyoruz.” dedi.

Çarşamba belediye bakanı Hüseyin Dündar da 10 yıl içerisinde Çarşamba'da eğitim öğretim alanında büyük yol kat ettiklerinin altını çizerek, yapılan okulları, açılan fakülteleri ve yüksekokulları örnek gösterdi.

VALİ YARDIMCISINDAN SİSTEM

Milli Eğitim Müdürünün konuşmalarından sonra konuşan Samsun Vali Yardımcısı Haluk Şahin de önceki konuşanların sıcak ve güneşin altında öğrencilerin uzun süre beklemesine sebep olduğunu söyleyerek, yetkililere sitem etti. Şahin, “Konuşma sırası bana geldi. Zaten konuşmalar oldu, ben sözlerime bu şekilde başlayıp herkese iyi tatiller dileyerek sözlerimi bitiriyorum.” dedi. Vali yardımcısının konuşmasını öğrenciler coşkuyla alkışladı. Daha sonra Şahin dereceye giren 5 öğrenciye karnelerini vererek kutladı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER