ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 18:34

Vali Toprak, yabancı öğrencilerle bir araya geldi


İzmir Valisi Mustafa Toprak, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar İzmir Bölge Koordinasyon Ofisi tarafından yabancı öğrenciler için düzenlenen kokteyle katıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar İzmir Bölge Koordinasyon Ofisi, 2013-2014 öğretim döneminde İzmir'deki üniversitelerde eğitimlerine başlayan yabancı öğrenciler için düzenlenen 'Hoşgeldiniz Kokteyli' düzenledi. Programda konuşan Vali Toprak, İzmir'deki bin 258'i burslu 4 bine yakın yabancı uyruklu öğrencinin İzmirlilerin misafiri olduğunu söyledi. İzmir'i uluslar arası yüksek öğrenim merkezi ve üniversite şehri yapacaklarını söyleyen Vali Toprak, "Bunun ileriye yönelik çalışmasını da yaptık. İzmir Kalkınma Ajansı aracılığıyla hazırlanan 2014-2023 yıllarını kapsayan kalkınma stratejimize burayı uluslararası yüksek öğrenim merkezi ve üniversite şehri yapmayı büyük harflerle yazdık. 4 bin değil 14 bin öğrenciyi en güzel şekilde ağırlayacak altyapıya sahibiz." dedi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç da Türkiye'de 44 bin uluslararası öğrenci bulunduğunu, bunun 13 bininin burslu olduğuna dikkat çekerek, yabancı uyruklu öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde Türkiye'nin gönüllü elçileri olacağını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER