ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:17

Vali Selman Yenigün Erzincan’a veda etti


Valiler kararnamesi ile merkez valiliğine atanan Erzincan Valisi Selman Yenigün, Erzincan’a veda etti. 21 aydır Erzincan’da görev yapmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Yenigün, görev süresi içerisinde birçok projeyi tamamladıklarını ve Erzincan’dan mutlu ve huzurlu bir şekilde ayrıldığını ifade etti.

Vali Selman Yenigün’ün Erzincan’dan ayrılacak olması sebebiyle Kule Park’ta program düzenlendi. Erzincan Valiliği tarafından düzenlenen programa; Vali Selman Yenigün ve eşi Gülsen Yenigün, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şafak, vali yardımcıları Abdullah Çiftçi, Mehmet Kurt ve Ahmet Türköz, İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Selman Yenigün ile birlikte görev yaptıkları süre içerisinde, valinin talimatları sonucu güzel çalışmalar yaptıklarını söyleyen Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, Vali Yenigün’ün Erzincan’da kısa sürede insanların gönüllerini fethettiğini ve birçok önemli başarılı çalışmaya imza attığını söyledi. Vali Yenigün ile çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu açıklayan Belediye Başkanı Yüksel Çakır da “Bu ayrılıkları arzu etmesek de yaşıyoruz. Valimiz, Erzincan’da yaptığı çalışmalar ile kısa süre Erzincanlılar tarafından benimsendi ve sevildi. Biz kendisine minnettarız. Valimiz, güzel ve önemli çalışmalar yapmıştır. Bizler kendisini unutmayacağız.” açıklamasında bulundu.

"21 AYDA ERZİNCANLILARIN GÖNÜLLERİNİ ALDIK"

Erzincan’da görev yaptığı 21 ay içerisinde 48 aylık işleri tamamladığını ve Erzincanlıların gönüllerini kazandığını vurgulayan Vali Selman Yenigün, Erzincan’dan gönül rahatlığı içerisinde ayrıldığına dikkat çekerek, Erzincan’ı ve Erzincanlıları unutmayacağını kaydetti. Vali Yenigün, şöyle dedi: “Kamu görevlilerinin bir özelliğidir, bir müddet sonra görevi sona erecek, ayrılacağız ama kalplerimiz yine bir. Erzincan’da 48 ayda yapılabilecek işleri 21 ayda tamamladık. Daha önemlisi yine önemlisi 48 ayda alınabilecek gönülleri 21 ayda aldık ve gidiyoruz. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Herkese ömür boya, sağlıklı, mutlu ve başarı yıllar diliyorum. Biz aranırsak mutlu oluruz. Mesleğimizin manevi gıdası aranmaktır.”

Programın sonunda davetliler tarafından Vali Selman Yenigün’e çeşitli hediyeler takdim edildi. Erzincan’da 21 ay görev yapan Vali Selman Yenigün, eşi Gülsen Yenigün ile birlikte valilik konutundan ayrılarak Erzincan’a veda etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER