ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 16:34

Vali Özçimen veda ziyaretlerini sürdürüyor


Valiler Kararnamesi ile merkeze atanan Bolu Valisi İbrahim Özçimen veda ziyaretlerine ilçelerde devam etti. Özçimen, Seben, Kıbrısçık, Göynük ve Mudurnu'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde gözyaşları ile uğurlandı.

Vali İbrahim Özçimen, Seben Kaymakamlığı önünde Seben Kaymakamı Ömer Büyükergene, Seben İlçe Jandarma Komutanı, Seben İlçe Emniyet Amiri ve daire müdürleri tarafından karşılandı. Bolu’dan ayılacağından dolayı üzgün olduğunu belirten Vali Özçimen, “Sizlerle birlikte Seben’in kalkınması, gelişmesi ve güzelleşmesi için güzel işler yaptık. Polis ve Jandarmamız Seben Halkının güvenliğini ve asayişi sağlamakta üstün başarılar sarf etti. Çalışmalarınızdan dolayı sizlere ve eşlerinize çok teşekkür ederim” dedi.

Seben Kaymakamı Ömer Büyükergene ve beraberindekiler de Vali İbrahim Özçimen ile tanışmaktan ve çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek Vali Özçimen’in Seben’in gelişmesi için yapılacak hizmetlerde her zaman yanlarında olduğunu hissettiklerini belirtti.

Vali Özçimen Kıbrısçık'ta Kıbrısçık Cumhuriyet Savcısı, Kıbrısçık İlçe Jandarma Komutanı, Kıbrısçık İlçe Emniyet Amiri ve daire müdürleri tarafından karşılandı. Daha sonra Kıbrısçık Kaymakamı Emre Yalçın ve beraberindekilerle sohbet ederek vedalaşan Vali Özçimen, “Bizim için önemli olan ardımızda güzel gönüller ve iyi eserler bırakmaktır. Biz idareciler devletimize ne kadar sahip çıkarsak devletimizde halkımıza, vatandaşımıza o kadar hizmet götürür, destek verir. Makamın bize verdiği imkanları kendi adımıza değil de millete, vatandaşa harcayabiliyorsak ne mutlu bize. Sizlerin şahsınızla bütün Kıbrısçıklılara selamlarımı sunarım. Onlara helalliğimi iletin. Haklarını helal etsinler.” dedi. Ziyaretin sonunda Kıbrısçık Kaymakamı Emre Yalçın, ziyaret anısına Vali İbrahim Özçimen’e Kıbrısçık’ta bulunan ve işlenerek süs ve takı eşyası haline getirtilen Kıbrısçık taşından yapılmış kol düğmesi hediye etti.

Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve daire müdürleri de Vali İbrahim Özçimen ile tanışmaktan ve çalışmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ziyaretin sonunda Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, ziyaret anısına Vali İbrahim Özçimen’e hat sanatı tablosu hediye etti. Kaymakamlık çıkışında Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve beraberindekilerle tek tek vedalaşan Vali İbrahim Özçimen, Mudurnu’dan ayrılırken makam aracını durdurarak görev yapan polis memurları ile de vedalaşmayı ihmal etmedi.

Vali İbrahim Özçimen’in İlçelerini ziyaret etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Göynük Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin ise “Sizin gidecek olmanızdan dolayı üzüntü içindeyiz. Gerek ilçemiz gerekse bana görevimde yaptığınız desteklerden dolayı teşekkür ederim. Sizin her zaman desteğinizi gördük. Siz de hakkınızı helal edin.” dedi. Ziyaretin sonunda Göynük Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, ziyaret anısına Vali İbrahim Özçimen’e Göynük El dokuması, tahta kaşık ve Zafer Anıtı maketi hediye etti.

Kaymakamlık çıkışında Göynük Tapu Müdürlüğü’nde sıra bekleyen Muzaffer İğe isimli vatandaşla da sohbet eden Vali Özçimen, “Bolu’daki görev sürem bitti. Sizlerden ayrılmanın verdiği üzüntüyü taşıyorum. Hakkınızı helal edin” diyerek bir isteği olup olmadığını sordu.
    
Daha sonra kaymakamlıktan Akşemseddin Türbesi'ne yaya olarak geçen Vali Özçimen, yolda yürürken gördüğü esnaflarla da selamlaştı. Akşemseddin Türbesi’ni ziyaret edenlerin uğradığı Şevket Erdem isimli vatandaşı da ziyaret eden Vali Özçimen burada Şevket Erdem’in ziyaretçilere yazı yazdırdığı defterine duygu ve temennilerini yazdı.

Vali İbrahim Özçimen Akşemseddin Türbesi’ni ziyaretinin ardından Göynük Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin ve beraberindekilerle vedalaşarak Göynük’ten ayrıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER