ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 14:16

Vali Öz: Trabzon'da görev yapmak ayrıcalık

Vali Öz: Trabzonda görev yapmak ayrıcalık


Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, il genel meclisi ve encümen toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

Vali Celil Öz, burada yaptığı konuşmada Trabzon’un potansiyeli olan bir il olduğunu belirterek, “Güzel hizmetleri hep beraber yapacağız. Trabzon, eğitimde, ticarette, kültürde, limanda ve sosyal hayatta bölgenin lokomotifi olan önemli bir il. Yetiştirdiği siyasetçisiyle, bürokratıyla, devlet adamlarıyla Türkiye gündeminde etkisi ve gücü olan bir il. Burada görev yapmak ayrıcalıktır.” dedi.

Vali Öz, büyükşehirle ilgili hukuki bir sürecin olduğunu belirterek, "Bu süreci verimli bir çalışma ile tamamlamak ve devam eden yatırım ve hizmetleri toparlama konusunda yoğun bir tempo içersindeyiz. Trabzon ilimiz coğrafi konumu itibariyle özellikle kırsal altyapı konusunda zorlukları olan bir il. 12 bin kilometreyi geçen yol ağıyla yol yatırımlarında zorlukları olan bir ilimiz. Karadeniz’in dağınık yerleşim yerlerinin getirdiği zorluklar içme suyu ve kanalizasyon yatırımlarının yanında diğer altyapı hizmetleri açısından da zorluklara neden olmaktadır. Ancak buna rağmen en kısa zamanda sıcak asfalt ve beton konusunda, içme suyu ve kanalizasyon gibi yatırımların başarıyla yürütüldüğünü görüyoruz. İl özel idarelerinin kırsal altyapı dışında eğitim, sağlık, spor, kültür, turizm ve diğer alanlarda da yapmış olduğu ve yapmakta olduğu ciddi yatırımlar var. Bu zamana kadar güzel çalışmalar yapılmış ve devam eden yatırımları da tamamlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Öz, daha sonra meclis üyelerinin soru ve önerilerini dinledi. Bir meclis üyesinin Çarşıbaşı ilçesindeki bir okulla ilgili problemi aktarması üzerine Vali Öz, sıkıntının ivedilikle çözüleceğini söyledi.

Toplantıda, İl Genel Meclis Başkanı Haydar Revi, Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kul ile meclis üyeleri hazır bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER