ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 18:41

Vali Oduncu BİMER'i ziyaret etti

Vali Oduncu BİMERi ziyaret etti

Osmaniye Valisi Mehmet Oduncu, Başbakanlık İletişim Merkezi bürosunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


İnceleme esnasında BİMER’i arayan bir vatandaşın başvuru talebini Vali Oduncu cevaplayarak vatandaşa telefonda yardımcı oldu. Vali Oduncu'ya bilgi veren İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç, Kasım ayı itibariyle 2013 yılında BİMER’e 5 bin 490 başvuru yapıldığını ifade ederek, başvurulardan bin 19’nun telefonla, 166’sının mektupla, 52’sinin şahsen ve 4 bin 253’ünün internet üzerinden yapıldığını söyledi.

Vali Oduncu, "Başvurular, titizlikle takip edilmeli, süratle sonuçlandırılmak ve başvuru sahibi gecikmeksizin bilgilendirilmelidir." dedi.

Oduncu, BİMER’in vatandaş ile devlet arasında önemli bir iletişim kanalı olduğunu vurgulayarak, "Vatandaşlarımız, şikâyet, ihbar, istek, görüş ve önerilerini BİMER’in 150 no’lu telefonunu arayarak ya da şahsen, mektupla veya internet üzerinden başvuru yaparak BİMER Büromuza iletiyorlar. Yapılan her başvuru değerlendirilerek, ilgili kuruma yönlendiriliyor, ilgili kurum gerekli işlemi yaparak vatandaşımıza işlem sonucu hakkında bilgi veriyor. Vatandaşlarımız başvurularının akıbetini 150 no’lu telefonumuzu arayarak da öğrenebiliyorlar. 


Başvuruların değerlendirilmesi konusunda oldukça titiz ve hassas bir çalışma yürütüyoruz.

Vatandaşımızın sorunlarının çözülmesi, şikâyetçi olduğu konuların çözüme kavuşturulması, görüş ve önerilerinin değerlendirilmesi, vatandaş odaklı kamu hizmeti anlayışımızın bir sonucudur." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER