ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 16:31

Vali Mayda, Sosyal Hizmet Merkezi’nde incelemelerde bulundu

Vali Mayda, Sosyal Hizmet Merkezinde incelemelerde bulundu


Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, engelli, yaşlı, çocuk, kadın, şehit yakınları ve gazilere yönelik hizmet verecek olan Sosyal Hizmet Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Gümüşhane Vali Yardımcısı Meral Uçar, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Lütfü Düz ve Müdür Yardımcısı Murat Akbulut’un da eşlik ettiği incelemelerin ardından konuşan Vali Mayda, Sosyal Hizmet Merkezi’nin vatandaşların sorunlarını yerinde tespit edip çözüme kavuşturacağını söyledi.

Hızlı değişim ve gelişmenin yoğun olarak yaşandığı çağımızda, yönetim anlayışıyla birlikte devletin görevlerinde de sürekli bir değişim ve kapsam genişliği yaşandığını kaydeden Vali Mayda, “Sosyal Hizmet Merkezi'nin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın koruyucu ve önleyici hizmetlerinin tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması hedefi bağlamında çok önemli bir görevi yerine getirecektir. Bu merkezimizin en önemli fonksiyonu, vatandaşlarımızın kuruma gelmesini beklemeden devlet olarak ayağına gidip, sorunlarını yerinde tespit etmek ve diğer kurumların görev alanları ile ilgili koordinasyonu sağlamaktır. Sosyal devletin bir görevi haline gelen sosyal hizmetler, özgür, çoğulcu ve demokratik bir toplumda gelişmeyi ve toplumu yaşatmayı sağlayıcı bir kurum olarak hizmetlerini sürdürecektir.“ dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER