ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 16:23

Vali koruyucu aile olmaya davet etti

Vali koruyucu aile olmaya davet etti


Vali Hasan Basri Güzeloğlu Mersinli anne babaları koruyucu aile olmaya davet etti.

Vali Güzeloğlu, eşi Ayşe Güzeloğlu ile birlikte Aile ve Soyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı bulunan çocuk yuvasını ziyaret ederek, kimsesiz çocuklarla yemek yedi

Çocuklara hediye dağıtan Güzeloğlu, amaçlarının çocukların ihtiyaç duyduğu sevgiyi ve şefkati göstermek olduğunu belirtti. Çocukları hayata daha güvenli ve güçlü bir şekilde hazırlama çabası içerisinde olduklarını anlatan Vali Güzeloğlu, “Bugün yuvamızda 46 çocuğumuz var. Fakat Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın başarılı politikaları ile geçmişten bu yana bu sayı devamlı azalıyor.” diye konuştu.

‘Koruyucu aile’ uygulaması ile ilgili açıklamalar yapan Güzeloğlu “İlimizde koruyucu aile uygulaması her geçen gün artıyor. Bugün itibariyle koruyucu ailelerimizde 50 çocuğumuz bulunuyor. Koruyucu aile uygulaması belli koşulları uygun olan ailelerimizin devletimizin maddi desteği ile yuva himayesinde ve devletimizin gözetiminde bulunan çocuklarımıza aile ortamında bakmalarını öngörmektedir. Şüphesiz ki, bu durum çocuklarımızın çok daha güçlü, hem mutlu hem de sağlıklı bir ortamda büyümelerini ve yetişmelerini sağlıyor. Biz bu sorumluluğu üstlenen tüm ailelerimizin maddi tüm giderlerini karşılıyoruz. Yani çocuklarımızın giyinme, eğitim, sağlık gibi tüm giderlerinin karşılığını Devlet olarak sağlıyoruz. Çocuklarımızın bu ortamda büyümelerini ve hayata bir aile sıcaklığı içerisinde hazırlanmalarını arzuluyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu doğrultuda başlatılan çalışmalarda Mersin’in koruyucu aile uygulamasında Türkiye’de ilk beşte yer aldığına dikkat çeken Güzeloğlu şunları kaydetti: “Hedefimiz bunu daha da çoğaltmak. Buradan bu anlamda çocuklarımıza annelik ve babalık yapacak, bir aile ortamı sunabilecek durumda olan ailelerimize sesleniyorum. her birisi bir dünya güzeli olan çocuklarımızla birlikte olacak, onların mutluluklarını arttıracak koruyucu aileler arıyoruz. Yeni dönemde devletimizin himayesini ve desteğini çocuklarımızla buluşturmak arzusundayız.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER