ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 15:25

Vali Kolat: ''Polis herkese eşit olmalı''


Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı açılışı törenle gerçekleşti. Törende konuşma yapan Kırıkkale Valisi Ali Kolat, bir ilde asayişten sorumlu olan valinin başarısını polis ve jandarmaya borçlu olduğunu söyledi. Polisin herkese eşit mesafede olması gerekliliğinin altını çizen Kolat, ayrıca Türk milletinin polisine sahip çıktığını, polisin de vatandaşına insanca müdahale etmesi gerektiğini belirtti.

Güvenlik güçlerinin bir il için ne kadar önemli olduğuna vurgusu yapan Kolat, “İlin güvenliğinden sorumlu olan vali ve kaymakamdır. Eğer o il asayiş bakımından güvenli ve başarılı ise bunun yegane sebebi güvenlik güçleri olan polis ve jandarmanın başarılı olmasıdır. Hepimizin güvenliği için mesai harcayan polise ve jandarmaya milletimiz sahip çıkıyor. Ancak güvenlik güçlerinin de insanca müdahale etmesi ve karşısındakinden güçlü olduğunu bilmesi gerekir.” dedi.

Kaliteli bir eğitim vererek, polis adaylarını topluma en yararlı biçimimde göreve başlatmayı hedeflediklerini belirten PMYO Müdürü Yakup Şahan, “Gerek fiziki altyapı, gerekse deneyimli kadrosu ile Kırıkkale PMYO bölgeye hitap eden bir kalite yakaladı. Milletimizin aydınlık geleceği olan genç polisleri yetiştirecek devletimi en iyi şekilde hizmet etmelerini sağlamaktayız. Bilindiği gibi okulumuz 2008-2009 yılında, eğitim öğretim faaliyetine başlamış ve bugüne kadar 953 mezun vermiştir. Mezun olan polis memurları, memleketimizin değişik yerlerinde çalışarak hizmet vermektedir. Gençlerimiz buradan aldığı terbiye ile Kırıkkale'nin adını ve kültürünü bu illere taşımaktadırlar. Bizler okul yönetimi olarak bundan mutluluk ve gurur duymaktayız. Bu mutluluk verici sürece katkısı bulunanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Mezun olanların yerine bu sene 387 yeni öğrencimiz yerleştirildi. Ülkemizin değişik illerinden okulumuza gelen bu genç polis adaylarına öncelikle 3 hafta boyunca yoğun bir program dâhilinde hazırlık eğitimi verildi.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER