ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 14:13

Vali Kızılcık, BTK Bölge Müdürü Aşıla’yı kabul etti

Vali Kızılcık, BTK Bölge Müdürü Aşılayı kabul etti


Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Samsun Bölge Müdürü Namık Aşıla’yı makamında kabul etti.

        Çağın iletişim çağı olduğuna vurgu yapan Vali Kızılcık, “21. yüzyılın globalleşmesinde iletişimin ve teknolojinin önemi çok büyüktür. Dolayısıyla sizlerde teknolojinin ve iletişimin organizasyon kapasitesini arttırmak için kurulan sistemlerin denetiminde etkin bir görev üstlenmektesiniz. Ayrıca görev ve yetki alanında kurulacak olan elektronik haberleşme sistemlerinin oluşturulması ve işletilmesine izin vermek gibi önemli görevleri de icra ediyorsunuz. Bölgemiz ve ülkemiz adına yaptığınız bu ulvi görevlerden dolayı sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

        BTK Bölge Müdürü Namık Aşıla ise Vali Kızılcık’a kurumun faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi. Kurumlarının baz istasyonlarının kurulmasının denetlenmesi, telsiz sistemleriyle ilgili düzenlemelerin, izinlerinin ve denetlemelerinin yaptığını aktaran Aşıla, güvenli internet kullanımı konularında bilgiler paylaştı. Güvenli internet kullanımı konusunda Trabzon’da kamu personeline yönelik bilgilendirme yapabileceklerini söyleyen Aşıla, “Baz istasyonlarının hepsini denetim altına aldık. Ölçüm değerleri yönetmelik değerlerinin çok çok altındadır. Elektromanyetik ışınım açısından Trabzon güvenli bir şehirdir.” dedi.

        Vali Kızılcık, ziyaretin anısına Namık Aşıla’ya telkariden yapılmış fincan takımı hediye ederken, Aşıla da Kızılcık’a plaket sundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER