ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:53

Vali Kıraç’tan ESAFED’e veda ziyareti


Diyarbakır'a atanan İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Ege Uluslararası Sağlık Federasyonu (ESAFED)’na veda ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında çözüm sürecinin ülkeye ve millete büyük faydalar getireceğini vurgulayan Kıraç, vatanın her toprağında hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirtti. ESAFED’in umumi hizmetler yaptığını kaydeden Vali Kıraç, "Hem bölgede hem de Türkiye’nin coğrafyada önemli bir merkez olduğunu gösteren çalışmalar yaptınız. Artık sivil toplum kuruluşları, ülkemizin yüzü olacak. Bunlardan öncü olarak da siz olacaksınız." ifadelerini kullandı. Şeref defterini imzalayan Kıraç, ESAFED'in yurtiçi ve yurtdışında sağlık alanında verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Veda ziyareti sırasında konuşan ESAFED Başkanı Mustafa Sarsılmaz ise çözüm sürecinde tecrübeli insanların bölgenin idaresi ve istikrarında önemli olduğunu anlatarak, şunları kaydetti: “Hayırlı olsun. Her zaman yanıbaşımızda yaslandığımız insan olarak, önümüzdeki bütün engelleri çözdünüz. İnşallah memleketimiz açısından düşündüğümüzde global anlamda ülkemizin her toprağında fiili şekilde onun hizmetine ihtiyaç var, onu biliyoruz. Bu noktadan bir üzüntümüz olsa da sevincimiz şu yine memleketimizde hizmete ihtiyaç duyulan, hizmet eksikliği görülen yerlerde de sayın valimizin tecrübesinden yararlanılacak. Sağolsun, varolsun. Allah, eksikliğini vermesin.”

ESAFED Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Söyler, Diyarbakır’da da bir şubeleri olduğunu ve her türlü hizmete hazır olduklarını ifade etti. Daha sonra Sarsılmaz, İzmir’e yaptığı katkılardan dolayı Vali Kıraç’a plaket sundu. Kıraç, toplu çekilen fotoğrafın ardından ESAFED Yönetim Kurulu üyelerine veda etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER