ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 13:18

Vali Karaloğlu’ndan su mesajı

Vali Karaloğlundan su mesajı


Bursa Valisi Münir Karaloğlu, kendisini ziyaret eden Doğa Koleji öğrencileri ile birlikte resim yaparak, suyun önemine dikkat çekti.

Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında suyun bilinçli kullanılması ve gereksiz su tüketiminin engellenmesi için çalışma başlatan Bursa Doğa Koleji 4.sınıf öğrencileri, Vali Karaloğlu’nu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Dünya Su Günü'ne hazırlanan öğrenciler, "Bursa Farkında Ya Siz" isimli proje için farkındalık oluşturmak için su damlası resmini Vali Karaloğlu’na boyatarak slogan hazırlattılar. Vali Karaloğlu ise şunları dile getirdi: "Su hayatın ta kendisidir. Su yoksa yaşam yok, su yoksa hayat yok. Biz suyu kullanırken ucuz bir malzeme gibi kullanıyoruz ama su çok değerlidir. Su hayatın başlangıcı, israf etmeden ihtiyacımız kadar ve her şeyden önemlisi kirletmeden doğayı korumamız gerekiyor."

Bursa genelinde bine yakın yönetici ve sanatçı ile görüşmek amacı ile yola çıktıklarını anlatan Doğa Koleji Hamitler İlkokulu Müdiresi Canan Çizer, "Bursa Farkında Türkiye Farkında mı" sloganı ile gece düzenleyeceklerini belirtti. Okulda öğrencilerden her ay evlerine gelen su faturalarını getirmelerini istediklerini belirten Çizer, faturaları takip ederek düzenli bir şekilde su harcamalarını düşüren öğrencileri yıl sonunda en çevreci öğrenci seçtiklerini belirtti.


KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER