ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 19:13

Vali Karaloğlu: Vergisini toplayamayan devlet gelişemez

Vali Karaloğlu: Vergisini toplayamayan devlet gelişemez


25. Vergi Haftası münasebeti ile Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, Grup Müdürleri ve vergi daireleri müdürlerini makamında kabul etti.

24 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri sabah Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Karaloğlu: “Vergisini toplayamayan devletler, yönetimler gelişmeyi de, istikrarı da sağlayamazlar. Türkiye’de son dönemde yapılan Bölge Başkanlıkları, denetimlerin farklılaştırılması, denetim birimlerinin birleştirilmesi gibi yeni uygulamalar verginin hem tabana yayılması, hem tahakkukun artırılması, hem de tahsilâtın artması demektir. Tahsilât yapamadıktan sonra tahakkukunda bir önemi yoktur. Bursa’nın bu konularda önemli bir sıkıntısı yok.” dedi.

Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam ise, hafta çerçevesinde sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, organize sanayi bölgeleri, esnaf ve sanayi odalarının ziyaret edilerek sorunların dinleneceğini belirtti.
Saydam, ayrıca alışveriş merkezlerinde stantlar açılarak vatandaşların beyannameleri elden alınarak bilgilendirme yapılacağını söyledi.

Mükellefleri bilgilendirecek toplantılar da yapılacaklarını ifade eden Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, üniversiteler ile işbirliği yapılarak öğrencileri de bilgilendirileceklerini sözlerini ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER