ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 15:33

Vali Karaloğlu, BTSO Başkanı Burkay'ı kabul etti

Vali Karaloğlu, BTSO Başkanı Burkayı kabul etti


 Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Karaloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ticaret ve sanayi odalarının kent için önemli olduğunu vurgulayan Karaloğlu, BTSO yönetimine ortak çalışma teklifinde bulundu. Karaloğlu, "Sizinle işbirliği yapmak hem sivil toplum örgütü olarak hem de kentin çok önemli bir kesiminin temsilcisi olarak, kentin geleceği açısından önemli. Önümüzdeki süreç içerisinde ortak çok çalışmalarımız olacak. BTSO’nun gücünü de biliyorum. Kentin bütün unsurları ile işbirliği yapmak çok önemli. Yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, iş adamlarıdernekleri hep beraber Bursa için güzel şeyler yapmak için çalışacağız. Sanayisi, tarımsal üretimi, tarihi, turizmi ile Bursa Türkiye’nin gözbebeği illerinden bir tanesi. İnşallah bizde onun üzerine hep beraber yeni güzellikler koyarak daha da ilerilere taşıyacağız." dedi.

Artık Türkiye’de şehirlerin yarıştığınıkaydeden Karaloğlu, "Bu yarışta biz iyiyiz, ihracatımızda iyi diyemeyiz. Çok güçlü şehirler geliyor. Bursa’nın yarıştan kopmaması gerekiyor. Belki daha iyi noktalara taşınması için işbirliğine ihtiyacımız var. Güzel bir ekipsiniz Allah size de ‘hayırlı’ hizmet etmeyi nasip kılsın. Bursa’yı bulunduğu iyi yerden daha iyi yerlere hep beraber taşıyacağız" diye konuştu.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay da Vali Karaloğlu’na yeni görevinde başarı dileklerini ileterek, "Bursa’mıza hoşgeldiniz. Bu dönemde beraber çalışma fırsatı bulacağız. Bu anlamda da mutluyuz. Bundan önceki görev yerlerindeki başarılarınızı biliyoruz. Bursa Türkiye’nin ilk üçünde olan bir şehir. İnşallah sizin vizyonunuz ile Bursa’da güzel işleri beraber yapacağız" ifadelerini kullandı.

KARALOĞLU, ONLARCA KİŞİYİ MAKAMINDA AĞIRLADI

Sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası BTSO Başkanı Burkay, Vali Karaloğlu’na, İznik çinisinden yapılan vazo hediye etti. Misafirlerini uğurlayan Vali Karaloğlu, yoğun ziyaret temqosunda onlarca kişiyi makamında ağırladı. Vali Karaloğlu'nu ziyaret edenler arasında milletvekilleri, gazeteciler, kamu kurum temsilcileri ve esnaf temsilcileri de yer aldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER