ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 15:16

Vali Karahan: Bize gayretinizle yardım olun yanlışımızda uyarın

Vali Karahan: Bize gayretinizle yardım olun yanlışımızda uyarın


Giresun Valisi Hasan Karahan, 11 yıl aradan sonra aynı yerde yeniden görev yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Bize gayretinizle yardımcı olmanızı, yanlışımızda uyarmanızı bekliyoruz. Giresun’un menfaati için elimizden geleni yapalım.” dedi.

Vali Hasan Karahan, Giresun medyasıyla Öğretmenevi'nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Basın mensuplarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Vali Karahan, Giresun’da basının örgütlü, güçlü ve çeşitli olduğunu kaydetti. Devletin verdiği görevi layıkıyla en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağını belirten Vali Karahan,” Bizler bu görevimizi yerine getirirken basın olarak sizlerde ikaz, uyarıcı ve yol gösterici görevinizi yapacaksınız. İkaz, uyarıcılık ve yol göstericilik basının birinci vazifesidir.” dedi.

11 yıl sonra Giresun’da bulunmaktan ve görev yapmaktan duyduğu mutluluğu belirten Vali Karahan,” Giresun bildiğimiz bir çevre, tanıdığımız insanlar ve güzel anılarımızın olduğu bir il. Tabii ki 11 yıl önceki görevimiz, pozisyonumuz, imkan ve sorumluluklarımız farklıydı, şimdiki konumuz farklı. Bu yüzden önceki noktada takılıp kalır ve o şekilde görev yaparsak bu bizim için eksiklik olur. Yeni durumuza ve sorumluluklarımıza uygun görevleri yapmamız gerekiyor. Şimdi yepyeni bir görev ve yepyeni bir sorumlulukla karşınızdayız. Giresun’da yollar ve kamu yatırımları konusunda büyük gelişmeler olmuş. İl olarak tek şansızlığımız dar ve dağlık bir arazi yapısına sahip oluşmamız. Bu yüzden yatırımcılara cazip gelecek fazla arazimiz yok. Bu yüzden işlere koyulurken sanayimi, eğitim mi yoksa turizm mi önceliğimiz olacak bunu bir sıralamaya koymamız gerekiyor. Giresun sakinliğiyle, rahatlığıyla ve huzuruyla bilinen bir il. Buda Giresunlular için kıvanç verici bir durum. Giresun dışındaki Giresunlularla da kucaklaşarak, onların illerine kaynak aktarımı yönünden geri dönüşlerini katkılarını sağlamalıyız. Giresun’da bitme aşamasında olan Havalimanı ve Dereli-Şebinkarahisar yolu son derece önemli bir proje. Giresun’u farklılaştıracak, geliştirecek projeler bunlar. Bunun yanında Giresun Üniversitesi büyümüş ve büyümeye de devam ediyor. Öğrencilerin artması sıcak para akışı yönünden son derece önemli. Bu yüzden öğrencileri koruyup, misafirperverliğimizi göstermeliyiz. Kapımız herkese sonuna kadar açık Bize gayretinizle yardımcı olmanızı, yanlışımızda uyarmanızı bekliyoruz. Giresun’un menfaati için elimizden geleni yapalım” şeklinde konuştu.

Gazeteciler Derneği adına söz alan Bekir Bayram da, Giresun’da merkezde 7 günlük gazetenin yayın yaptığını söyledi. Bayram, ”Haftalık yayın yapan gazetelerle birlikte ilimiz genelinde toplam 35 gazete, 2 televizyon kanalı ve 9 radyonun yayın yapıyor. Basının bu denli güçlü olduğu ilimizde basın özgürlüğünün ve haber akışının sağlanması yönünde desteğinizi bekliyoruz” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER