ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 15:41

Vali Harput’tan Şaypa’ya eğitim övgüsü

Vali Harputtan Şaypaya eğitim övgüsü


‘Eğitime Yüzde 100 Destek’ kampanyası kapsamında Şaypa Alışveriş Merkezleri’nin sahibi Şaylı Ailesi tarafından Küçükbalıklı’da yapımına başlanan 24 derslikli kız meslek lisesinin inşaatında incelemelerde bulunan Bursa Valisi Şahabettin Harput, “Şaylı Ailesi, bugün Bursa’nın her köşesine adını altın harflerle yazdırıyor. Bu okul çok büyük bir boşluğu dolduracak.” dedi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ve Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Şaylı Ailesi tarafından Küçükbalıklı Mahallesi’nde 5 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip 24 derslikli Ayşe Şaylı Kız Meslek Lisesi inşaatında teknik incelemelerde bulundu.

Şaypa Alışveriş Merkezleri Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır Şaylı ile Şaypa Alışveriş Merkezleri Genel Müdürü Yusuf Şaylı’nın da hazır bulunduğu inceleme sonrası açıklamalarda bulunan Bursa Valisi Harput, Şaylı Ailesi’nin eğitime sağladığı katkıdan övgüyle bahsetti.

Şaylı Ailesi’nin, Bursa’nın her köşesine adını altın harflerle yazdıran hayırsever bir aile olduğunu ifade eden Vali Harput, “Şaylı Ailesi’nin hayırlı hizmetini ziyaret ettik. Kısa zaman sonra da bu hayırlı iş Bursa’ya kazandırılacak. Özellikle eğitim açığının yaşandığı bu bölgede en çok ihtiyaç duyduğumuz kız meslek lisesiydi. Biz Hıdır Bey’e böyle bir ihtiyacın olduğundan bahsettik ve bizim teklifimize sıcak yaklaştı. Yapmış olduğumuz protokolü hayata geçirdi.” diye konuştu.

Okul inşaatının yüzde 60 oranında tamamlandığını açıklayan Harput, şunları söyledi: “Bugün görüyoruz ki inşaatın yüzde 60’ı bitmiş durumda. İnşallah 2013-2014 dönemine yetişecek gibi duruyor. Bu okulumuzun maliyeti 3 milyon lira olacak. Bu okul çok büyük bir boşluğu dolduracaktır. Bu yoğun çalışma beni mutlu etti. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve umarım yeni eğitim öğretim döneminde bu okulu beraber açmış oluruz.”

Eğitimin önemine vurgu yapan Şaypa Alışveriş Merkezleri Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır Şaylı ise şöyle konuştu: “Geleceğin annelerinin yetiştirileceği kız meslek lisesinde, öğrencilerimiz nitelik, kişilik, verimlilik sahibi, ülkeye ve millete hayırlı birer evlatlar olacaklardır Eğitimin çok önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle kızlarımızın eğitim hayatlarına katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize. Bursa’dan kazandıklarımızı bu tarz sosyal sorumluluk projelerimizle Bursa’yla paylaşmaya devam edeceğiz. Umarım bu yatırımımız Bursa’ya hayırlı olur.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER