ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 13:33

Vali Harput'tan Kumyakalı kadınlara destek

Vali Harputtan Kumyakalı kadınlara destek


Bursa Valisi Şahabettin Harput, Mudanya ilçesine bağlı Kumyaka köyünde kadınların kurduğu Kumyaka(Siği) Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, eşi Funda Harput ile birlikte Mudanya’nın Kumyaka köyü ve Tirilye beldesini ziyaret etti. Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk’ün eşi Rukiye Öztürk ile birlikte eşlik ettiği ziyaret kapsamında Kumyaka Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’ne özel ziyaret gerçekleştirdi. Kumyaka Köyü Muhtarı Ramiz Batmaz, Dernek Başkanı Arife Korkmaz ve Köy Proje Koordinatörü Tijen Yener’den dernek hakkında bilgiler alan Harput, kadın dayanışma derneklerinin en güzelini Kumyaka Köyü’nde gördüğünü söyledi. Kadınların el emeği göz nuru döktüğü ürünlerini yerinde görüp inceleyen Vali Harput, kıt imkanlarla ekonomiye katkıda bulunarak aile bütçesine destek olmaya çalışan kadınların fedakarlıklarının yadsınamaz olduğunu kaydetti. Daha sonra Dr. Murat Ünal ve Nazlıgül Ünal’ın "Tarihi Taş Baskı Yağhanesi"ni ziyaret eden Vali Harput ve beraberindekiler, Kumyaka’dan çıkan “XI.XI Sonsuzluk” adını verdiklerini özel ürünün markalaşma ve ihracat konusunda gereken desteği vermeye hazır olduğunu söyledi. Hanımların başarılarını takdir ettiklerini dile getiren Harput, "Bir yere bir hanım eli değdiği zaman orada bir asalet, temizlik ve başarı oluyor." dedi.

Öte yandan Vali Harput'un köylerine yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek kendisine teşekkür eden Kumyaka Köyü Muhtarı Ramiz Batmaz ise amaçlarının köyde kalkınmayı sağlayarak başta bayanlar olmak üzere köy halkına gelir elde etmek ve köyün adını duyurmak olduğunu söyledi. Kaymakam Adem Öztürk'ün köye olan desteklerini de göz ardı edemeyeceklerini dile getiren Batmaz, "Her türlü projemize destek oldular. Kendilerine teşekkür ediyoruz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER