ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 11:07

Vali Güner: Hayaller bir bir gerçekleşiyor

Vali Güner: Hayaller bir bir gerçekleşiyor


Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner, ilde hayallerin bir bir gerçekleştiğini söyledi.

Tunceli İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına başkanlık eden Vali Hakan Yusuf Güner, son yıllarda şehre önemli yatırımlar yapıldığını söyledi. Tunceli'de ilklerin gerçekleşmeye başladığını dile getiren Vali Güner, "Geçen yıl itibariyle ana hedefimiz Pertek yoluydu, onu gerçekleştirdik. İkinci üzerinde durduğumuz konu olimpik havuzdu. Bunlar Tunceli için ilk olacak, ilk olmayanları saymıyorum. Olimpik havuzun ihalesi yapıldı 5 milyon TL civarında bir iş olacak. Pertek yolu da yaklaşık 100 milyon TL tutarında dört şeritli yol olacak. Şimdi üzerinde durduğumuz konu Erzincan Sansa Boğazı'ndan, Erzurum'dan Tunceli'ye yapılacak olan yol. Bu yol yaklaşık 500 milyon TL tutarında. Dersim için Tunceli için hayal olan bu hizmet öncelikle devlet yatırım programına girdi. Bunu gerçekleştirdik. Bunun ne faydası olacak. Elazığ, Trabzon bağlantısını bu şekilde gerçekleştirmiş olacağız. Tunceli'yi limanlarla buluşturmuş olacağız. Tunceli'yi Erzincanla kucaklaştıracağız. Tunceli'de hareketlilik artacak" dedi.

Hayallerin gerçeğe dönüşmesinin kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Vali Güner, "Gazeteciler, hayallerin bir bir gerçekleştiği manşetini atabilirler. Burada barış bir hayaldi. Hayaller gerçekleşmeye başladı. Barış iklimi sağlandı, cenazeler gelmiyor. Üniversite hayaldi, oldu. Hayal olan şeyler bir bir hayata yansımaya başladı. Biz bundan gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Yatırımcı kurum ve kuruluşların çalışmalarını anlattığı toplantıda, Vali Güner, ilde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerine verdikleri desteklerden ötürü teşekkür belgesi verdi. Güner, 5233 sayılı yasa kapsamında kurulan komisyonlarda yer alan üyelere de teşekkür belgesi verdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER