ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 17:38

Vali Erol, İl Özel İdarespor ekibini ziyaret etti

Vali Erol, İl Özel İdarespor ekibini ziyaret etti


Elazığ Valisi Muammer Erol, İl Özel İdarespor Kulübü alt yaş kategorisinde sportif faaliyetlerini sürdüren sporculara yönelik düzenlenen eğitim faaliyetlerini yerinde inceledi.

İl Özel İdarespor Kulübü alt yaş kategorisinde sportif faaliyetlerini sürdüren genç sporculara yönelik olarak İl Özel idaresi tarafından düzenlenen Türkçe, İngilizce ve matematik eğitim faaliyetleri sürüyor. Elazığ Valisi Muammer Erol, İl Özel İdaresporlu sporcular için İl Özel İdaresi Spor Kompleksi içerisinde oluşturulan sınıflarda yapılan eğitim faaliyetlerini inceleyerek İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu ve eğitmenlerden bilgi aldı.

Yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, İl Özel İdaresi Spor Kompleksinin Elazığ için önemli bir tesis olduğuna dikkat çekerek tesisin kazandırılmasında emeği olan herkese müteşekkir olduklarını, tesisi sırf sportif amaçlar için değerlendirmediklerini, sporculara yönelik eğitim faaliyetleri de planladıklarını söyledi. Bilginoğlu, sporcu gençlerin kendilerini hayata daha iyi hazırlamaları için insani ve beşeri eğitim de vererek onların iyi birer sporcu, iyi birer kariyer sahibi olmalarına katkı sağladıklarını söyledi.

"DEVLETİN SAĞLADIĞI BU İMKANLARI İYİ DEĞERLENDİRMELERİ GEREKİR"

Vali Muammer Erol ise eğitim ortamlarında sohbet ederek eğitimleri hakkında bilgiler aldığı sporcularla sohbet etti. Sporculara eğitimle ilgili tavsiyelerde de bulunan Vali Erol, "Günümüz dünyasında sporcular için yabancı dil artık olmazsa olmaz bir kavramdır. Bizler sporcuların spor yaşamları ile eğitimlerini aynı anda beraberce götürmelerini, özellikle de yabancı dilde öğrenmelerini arzuluyoruz. Gençlerimizin devletin spor amaçlı sağladığı bu imkanları iyi değerlendirmeleri gerekir. Eskiden sporcular için bu tarz imkanlar bulunması zordu. Sporcular çok daha iptidai şartlarda çalışmalarını sürdürmekteydiler. Oysa şimdi içerisinde sıcak soğuk her türlü ortamı olan salonlar var. Bu tesislerin kıymetini bilerek çalışmalarını sürdürmeli ve eğitimlerini de aynı şekilde devam ettirmeliler." dedi.

Vali Erol, daha sonra İl Özel İdaresi Spor Kompleksi içerisinde oluşturulan fitness salonunu gezerek İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu’ndan bilgi aldı. Bilginoğlu, salonun her türlü sportif aletle donatıldığını ve ekonomik rakamlarla halkın da kullanımına açık olduğunu sözlerine ekledi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER