ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 21:22

Vali Düzgün: Türkiye'ye örnek gösterilen bir ile hizmet için görevlendirildim

Vali Düzgün: Türkiyeye örnek gösterilen bir ile hizmet için görevlendirildim


Kayseri Valisi Orhan Düzgün, her şeyiyle Türkiye'ye örnek gösterilen bir ile hizmet etmek üzere görevlendirildiğini söyledi

Valiler kararnamesi ile Ordu Valiliğinden Kayseri Valiliğine atanan Vali Orhan Düzgün, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek belediye çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Melikgazi Belediyesi binası girişinde Başkan Memduh Büyükkılıç ve daire müdürleri tarafından karşılanan Vali Orhan Düzgün, “Kayseri Belediye çalışmaları örnek gösterilmektedir. Hatta Kayseri modeli diye yeni bir ekol oluşturulmuştur. Bu kolay elde edilen bir çalışma değil. Bilgi, birikim, Ekip ruhu ve iyi bir planlama ile oluşmuştur. En önemlisi hizmet etme sevdasının bir sonucudur. Melikgazi Belediyesi Kayseri de nüfusun yüzde 50'sine hizmet vermektedir. Çalışmalarını yakından takip etmekteyim. Kayseri ilinde hizmet edeceğimden dolayı da mutluyum” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Kayseri Valisi Sayın Orhan Düzgün’ün ziyaretlerinden son derece memnun olduklarını ifade ederek, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi 5 ilçeden oluşmaktadır. Şehrin toplam nüfusunun yüzde 50’si ilçemiz sınırları içerisinde yaşamaktadır. Dolayısı ile Kayseri’nin yarısına hizmet ediyoruz. Bütçemiz 2013 yılında 225 milyon lira olup yatırım ve hizmet bütçesi olarak halkımıza hizmet sunmaktayız. İki Üniversite, Organize Sanayi Bölgesi, Serbest Bölge, Çarşı ve bankalar gibi ekonomik değerler ile Bel-Sin, Beyazşehir, Toki gibi toplu konut alanları ilçe sınırları içerisindedir. Büyük ve çok amaçlı yatırımlarımız ile örnek ve referans bir belediye olarak hiçbir borcumuz bulunmaktadır. Belediye yatırımlarımızdan Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Konutlar, Geri Dönüşüm Tesisleri, Meslek Edindirme Kurslarımız uygulaması başarı ile gerçekleştirilen hizmetler olarak örnek gösterilmektedir.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER