ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 16:50

Vali Demirtaş: Tut ilçemize 34 derslik yapıyoruz


Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Tut ilçesine toplam 34 derslik kazandırmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Dağ Yalankoz köyüne giderek burada yapımı tamamlanan okulda incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet, daha sonra 1996 yılında Şırnak’ta vatani görevini yaparken şehit olan Piyade Er Çelebi Öztekin’in mezarını ziyaret etti. Şehidin babası Hüseyin Öztekin ile ilgilenen Vali Demirtaş, şehit ailelerinin her zaman yanında olduklarını ifade etti. Buradan Akçatepe köyüne geçen Vali Mahmut Demirtaş, yapımı devam eden okul inşaatını gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Okulun standartlara uygun bir şekilde yapılarak, bir önce bitirilmesi talimatını verdi. Tut ilçe merkezine geçen Vali Mahmut Demirtaş, hayırsever Abuzer Yıldırım tarafından yaptırılan 18 derslikli imam hatip ortaokulu inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.

Vali Mahmut Demirtaş’ın Tut ilçe gezisinin son durağı Boyundere köyü oldu. Burada köylüler tarafından alkışlarla karşılanan Vali Mahmut Demirtaş, köylülerle sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Boyundere köyünde yapımı tamamlanan 4 derslikli okulu gezerek incelemelerini sürdürdü.
Gittiği köylerde yoğun ilgi ile karşılanan Vali Mahmut Demirtaş, Tut ilçesinde çok önemli eğitim yatırımları yaptıklarını ve bunların inşaatlarının devam ettiğini belirtti. Demirtaş, "Tut ilçe merkezine 18 derslikli bir İmam Hatip Ortaokulu, Boyundere köyüne 4, Akçatepe köyüne 8 ve Dağ Yalankoz köyüne 4 derslikli birer okul yapıyoruz. Boyundere ve Dağ Yalankoz köylerimizin okul inşaatları tamamlandı ve ikinci dönem eğitim ve öğretime başlayacaktır. Diğer iki okulumuzun da önümüzdeki yıl bitirilmesi ile birlikte Tut ilçemize toplam 34 derslik kazandırmış olacağız." dedi.

Dünyanın en kıymetli varlığının insan olduğunu ve en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, “En önemli görev de kıymetli bir varlık olan insanın eğitilmesidir. Bir ülkenin kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergeleri, o ülkenin eğitime verdiği önemdir." değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER