ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 15:04

Vali Daşöz: "Hep sevgiyi çoğaltmaya çalıştım"

Vali Daşöz: "Hep sevgiyi çoğaltmaya çalıştım"


 Merkeze atanan Vali Halil İbrahim Daşöz, Manisa’da görev yaptığı süre içinde insanlar arasında hep sevgiyi çoğaltmaya, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını geliştirmeye çalıştığını bildirdi. Daşöz için Anemon Otel'de veda yemeği düzenlendi. Burada konuşan Vali Daşöz, böyle güzel bir ilde 20 ay süreyle vali olarak görev yapmanın, Manisalılarla birlikte yaşamanın şahsı ve ailesi adına büyük bir onur olduğunu söyledi: “Burada yaşadıklarımızı, kıymetli birer hatıra olarak hep mutlulukla hatırlayacağız. Manisa'da yaşayan ve görev yapan herkesi bir aile olarak gördüm. Bu ailenin bütün fertlerini aynıyla hizmet eden insanlar olarak kabul ettim. İnsanlarımız arasında hep sevgiyi çoğaltmaya, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını geliştirmeye, 'ben' yerine 'biz' demeye, onları birbirinden uzaklaştıracak tutum ve davranışlardan kaçınmaya özen gösterdim.”

251 Bin Dev Öğrenci projesinden de bahseden Daşöz, "Çocuklarımızın daha iyi, daha donanımlı, daha üretken, daha sevgi dolu, daha başarılı olması için bu projeleri hayata geçirdik. Buradan, 251 Bin Dev Öğrencimiz'e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Vali Daşöz'e bir tablo hediye etti. 251 Bin Dev Öğrenci temsilcileri de hediyelerini vererek, Daşöz'ün bu öğrencilere ithafen yazdığı şiiri okudu ve hep bir ağızdan, "Sizi seviyoruz." dedi. Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ise Daşöz'e, üzerinde isminin yazılı olduğu Akhisar Belediyespor forması hediye etti.

Veda yemeğine Vali Daşöz ve eşi Nilgün Daşöz, Başkan Ergün, İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nehir Aydın, İl Jandarma Komutanı Mustafa Doğru, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, daire müdürleri, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER