ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:08

Vali Coş: "Adana huzurlu bir şehir"

Vali Coş: "Adana huzurlu bir şehir"


 Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, güvenlik güçlerinin vatandaştan gelen her türlü talep ve şikâyetleri titiz incelediğini belirterek, şehrin asayiş olaylarıyla öne çıkmasını 'algı yanılsaması' olarak değerlendirdi. Vali Coş, şehrin nüfusa oranla meydana gelen asayiş olayları açısından Türkiye'de 10. sırada yer aldığını bildirdi. Coş, polis ve jandarmanın ülke genelinde her türlü olayı aydınlatmada ise birinci sıraya yerleştiğini açıkladı.

Hüseyin Avni Coş, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Koç ve Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile İl Jandarma Komutanlığı'nda asayiş ve trafik denetimleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Vali Coş, buradaki konuşmasında, güvenlik güçlerinin vatandaşın her türlü talep ve şikâyetlerini dikkate alarak titiz çalıştıklarını bildirdi. Yaşanan olay sayısı bakımından şehrin, Türkiye genelinde 10. sırada yer aldığını kaydeden Coş, "Adana 5. büyük il olmasına, kozmopolit yapısına, göç almasına, suç işlemeye ve saklanmaya müsait olmasına rağmen huzur ve güven bakımından Türkiye ortalamasının üzerindedir." dedi.

        Güvenlik güçlerinin artık delilden şüpheliye ulaştıklarını ve teknolojik imkanları da azami ölçüde kullandıklarını işaret eden Coş, "Adana 'asayişi bozuk' il gibi algılanmasın. Bu şehrin Türkiye'nin diğer büyük şehirlerinden hiçbir farkı yoktur. Bu algının ortadan kalkması tek dileğimiz." diye konuştu.

        Güvenlik güçlerinin vatandaştan gelen her türlü şikayeti dikkatlice incelemesinin de huzur ortamını beraberinde getirdiğine dikkat çeken Coş, "Aslolan suçların önlenmesidir. Adana, Türkiye'de olayların aydınlatılması açısından 1. sırada yer almaktadır. Polis ve jandarmaya bu çabalarından dolayı teşekkür ederim." dedi.

 Adana'da geçen yıl içinde 83 ölümlü trafik kazası yaşandığına dikkat çeken Coş, trafik ekiplerince 868 bin otomobilin de denetlendiğini açıkladı. 322 bin araca 46 milyon lira tutarında ceza kesildiğini aktaran Coş, araç sayısının da 513 bin 647'ye ulaştığını bildirdi. Otomobil teknolojisinin her geçen gün geliştiğini, denetimlerin de her yıl arttığını aktaran Vali Coş, "Trafikte en büyük sorumluluk sürücülere düşüyor. Daha dikkatli olmaları, kurallara uymalarıyla kaza sayıları ve ölüm ve yaralanmaların önüne geçilebilecektir. Biz de Milli Eğitim'le işbirliği yaparak okullarda eğitim vereceğiz. Fahri trafik müfettişleriyle daha sık kontrol için çaba harcayacağız." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER